ساعت: ۱۲:۰۲ منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۵/۰۵/۱۴ شناسه خبر: 37193

فرماندار سیرجان گفت: قرارداد هزار و 300 میلیارد پروژه شامل 4 پل بزرگ، هفته آینده با قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء در سیرجان منعقد خواهد شد.

به گزارش سرویس اقتصادی “سیرجان خبر” منصور مکی آبادی در نشست ستاد اقتصاد مقاومتی منطقه هفتم شامل شهرستان های سیرجان و بردسیر، گام دوم مثلث توسعه اقتصادی افزود: قرارداد هزار و 300 میلیارد پروژه شامل 4 پل بزرگ هفته آینده با قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء در سیرجان منعقد خواهد شد و 93 پروژه با بیش از 60 درصد پیشرفت در سامانه بهین یاب در راستای رفع مشکل واحدهای تولیدی و صنعتی، شناسایی و ثبت شده است.
وی ادامه داد: 130 پروژه صنعتی و کشاورزی با 60 درصد پیشرفت فیزیکی در سیرجان شناسایی شده است و 250 طرح اشتغالزایی در 60 روستای شهرستان سیرجان در قالب طرح های اقتصاد مقاومتی تعریف و با بانک های عامل تفاهمنامه امضا شده است تا اشتغال و اقتصاد مقاومتی از روستاها آغاز شود.
مکی آبادی با بیان اینکه تعاونی همیار و دهیار از مزیت های روستاها است افزود: 26 طرح اشتغالزایی توسط این شرکت ها تهیه و به وزارت کشور ارسال شده است و 60 طرح اشتغالزایی در شهرستان سیرجان نیز دچار مشکل سرمایه نقدینگی است که با واگذاری تسهیلات مشکل آنها رفع شد و با احداث شهرک صنایع مزاحم، زمینه اشتغال 5 هزار نفر در آینده فراهم خواهد شد.
فرماندار سیرجان تصریح کرد: شهرستان سیرجان طی 3 سال گذشته رتبه نخست اشتغال را در استان کرمان کسب کرده و در زمینه مکانیزه کردن بخش کشاورزی نیز رتبه نخست را به دست آورده است.

لینک کوتاه:
نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده