ساعت: ۰۷:۳۷ منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۵/۰۸/۲۴ شناسه خبر: 39965
فرمانده انتظامي سيرجان/

فرمانده انتظامی شهرستان سیرجان از دستگیری دو متهم که ۱۰۰میلیون ریال از یک استاد دانشگاه کلاهبرداری کرده بودند، خبر داد .

به گزارش سرویس حوادث “سیرجان خبر” محمدرضا ایران نژاد گفت : در پی شکایت یک استاد دانشگاه مبنی بر این که مدتی قبل هنگام سفر از تهران در کوپه قطار در جمع سایر مسافران موضوع اینکه زمین پدری در شهر اندیمشک استان خوزستان دارم که به خاطر مشغله کاری قادر به تهیه سند تک برگ این زمین را ندارم که دو نفر از مسافران با چرب زبانی به بهانه اینکه ارتباط اداری قوی با ادارات دولتی دارند و می توانند با مبلغی پول ، برای زمین مورد اشاره سند تک برگ اخذ کنند که پس از جلب اعتمادم در سه مرحله، مبلغ ۱۰۰میلیون ریال را از من کلاهبرداری کرده اند ، بررسی موضوع در دستور کار ماموران پلیس آگاهی سیرجان قرار گرفت.

وی افزود:با توجه به اظهارات شاکی و انجام تحقیقات فراوان سرانجام دو متهم شناسایی و دستگیر شد و دو برگ واگذاری جعلی از مخفیگاهشان کشف شد ..

فرمانده انتظامی شهرستان سیرجان عنوان داشت: در بازجویی های پلیس مشخص شد این دو متهم کلاهبردار با تهیه اوراق جعلی تهیه سند تک برگ و ارسال آن از طریق شبکه اجتماعی تلگرام اقدام به جلب اعتماد شاکی می کند و مبلغ ۱۰۰میلیون ریال را از وی در سه مرحله دریافت می کنند.

وی با اشاره به اینکه متهمان در تهران دستگیر و پس از جمع آوری مستندات جرم ارتکابی تحویل مراجع قضایی شدند ، به مردم توصیه کرد: هوشیار باشند و فریب افراد کلاهبردار که معمولا حراف ، ولخرج ، شیاد هستند را نخورند و با تحقیق و بررسی کامل، خرید و معاملات خود را انجام دهند و در هنگام خرید زمین و املاک از ادارات دولتی مانند شهرداری ، مسکن و شهرسازی و اداره ثبت اسناد استعلام نمایند و از وجود عینی ملک مورد معامله مطمئن شوند .

لینک کوتاه:
نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده