ساعت: ۱۲:۱۴ منتشر شده در مورخ: ۱۴۰۰/۰۷/۲۷ شناسه خبر: 62767

شهباز حسن پور در خصوص ارسال نامه به وزیر جهاد کشاورزی در رابطه با درخواست تشکیل ستاد پسته در وزارتخانه جهاد کشاورزی گفت: عدم حمایت و چاره جویی در خصوص محصول پسته توسط دولت و نهادهای اجرایی، تهدیدی جدی برای تولید این محصول استراتژیک است؛ بنابراین خواستار تشکیل ستاد پسته در وزارتخانه جهاد کشاورزی و بررسی مشکلات و مسائل تولید کنندگان و تجار پسته هستیم.

به گزارش “سیرجان خبر” با اشاره به ارسال نامه به وزیر جهاد کشاورزی در رابطه با درخواست تشکیل ستاد پسته در وزارتخانه جهاد کشاورزی گفت: با توجه به نوسانات دمایی در ابتدای سال جاری و همچنین خشکسالی های پی در پی، خسارات هنگفتی به باغداران پسته وارد شده که این مسئله، مشکلات عدیده ای را به وجود آمده است.

رئیس مجمع نمایندگان استان کرمان با تأکید بر اینکه عدم حمایت و چاره جویی در خصوص محصول پسته توسط دولت و نهادهای اجرایی، تهدیدی جدی برای تولید این محصول استراتژیک است، ابراز کرد: بنابراین خواستار تشکیل ستاد پسته در وزارتخانه جهاد کشاورزی و بررسی مشکلات و مسائل تولید کنندگان و تجار پسته هستیم.

رئیس فراکسیون اصناف مجلس شورای اسلامی با اشاره به مطلب فوق اظهار کرد: با تشکیل ستاد پسته در وزارتخانه جهاد کشاورزی مسائلی همچون تأمین سرمایه در گردش برای باغداران، استمهال وامهای سر رسید شده آنها، بخشش سود و دیر کرد وامها، تأمین مالی تجار پسته جهت امکان خرید نقدی محصول باغداران، تأمین نهادهای کشاورزی، کود، سم و ادوات کشاورزی و پایین آوردن هزینه داشت و برداشت محصول چاره جویی خواهد شد.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی خاطر نشان کرد: امیدواریم وزارت کشاورزی این مهم را هر چه سریعتر در دستور کار خود قرار دهد.

لینک کوتاه:
نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده