ساعت: ۲۰:۱۶ منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۸/۰۲/۱۹ شناسه خبر: 52909

گردهمایی طلاب ، روحانیان و مبلغان دینی با حضور نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمان در سیرجان برگزار شد.

به گزارش”سیرجان خبر”گردهمایی طلاب ، روحانیان و مبلغان دینی با حضور نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمان در سیرجان برگزار شد.

نماینده ولی فقیه در استان وامام جمعه کرمان در این گردهمایی ماه مبارک رمضان را ماه رسیدن به کرامات و فضائل اخلاقی و عملی دانست وگفت: اصل روزه داری انسان‌سازی و غنیمت شمردن ماه مبارک است وهمگان باید از فرصتهای ارزشمند این ماه مبارک برای خودسازی و کسب فیض بهره گیرند.

طلاب وروحانیان درپاسخگویی به جوانان با علم و آگاهی عمل کنند حجت‌الاسلام والمسلمین حسن علیدادی‌سلیمانی با اشاره به تمدن اسلامی و جهانی ایران گفت: با مطالعه تاریخ و شناخت عمیق از شخصیت‌های بزرگ دینی و علمی در ایران به این نتیجه می رسیم که این افرادبا از خودگذشتگی وتحمل زجرها و شکنجه‌های برای حفظ اسلام کوشیدند و حضرت امام خمینی (ره) و خیلی از بزرگان نمونه بارزی هستند که در مقابل ظلم و ستم استکبار و طاغوت ایستادند تا امروز جایگاه حکومت اسلامی مستحکم باشد.

امام جمعه کرمان با اشاره به ویژگیهای طلاب علوم دینی گفت: ایدئولوژی وابسته به جهان‌بینی است و باید ایدئولوژی را به‌گونه‌ای شناخت تا بتوان با نسل جوان کار کرد،زیرا ارتباط با نسل جوان اولویت و ضرورت دارد درپاسخگویی به جوانان با علم و آگاهی عمل کنیم تا دچار تزلزل و سردرگمی نشوند.

وی با تاکید بر تاثیر اخلاص طلاب و روحانیون در جامعه افزود: کار دشمن تفرقه و اختلاف افکنی است و نقش طلاب و روحانیون در مساجد و جامعه، گرفتن این توطئه و سلاح دشمن است .

امام جمعه سیرجان هم در سخنانی با اشاره به اعزام بیش از 200 روحانی ومبلغ از حوزه‌های علمیه مشهد و قم به سیرجان در ماه مبارک رمضان افزود : این روحانیان با حضور در مساجد و تکایا و روستاها برای تبیین معارف دینی و بصیرت افزایی مردم تلاش می کنند.

حجت‌الاسلام سیدمحمود حسینی از اجرای مسابقه خطبه‌های نهج‌البلاغه در مساجد شهرستان سیرجان در ماه مبارک رمضان خبر داد و گفت: امسال بیش از 6 هزار نفر از جوانان و مردم در این مسابقه شرکت کردند و 6 هزار جزوه از برگزیده خطبه‌های نهج‌البلاغه چاپ شد.

لینک کوتاه:
ارسال نظر

نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده