ساعت: ۱۳:۵۷ منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۹/۱۰/۹ شناسه خبر: 61101

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست استان کرمان از دستگیری یک گروه متخلف شکار و صید غیر مجاز پرندگان در شهرستان سیرجان خبر داد.

به گزارش “سیرجان خبر” مامورین یگان حفاظت محیط زیست استان در حین گشت و کنترل موفق به دستگیری متخلفان شکار هفت قطعه کبک وحشی و یک قطعه باقرقره در شهرستان سیرجان شدند.

وی بیان کرد: متخلفان با دستور قاضی کشیک شهرستان سیرجان به دادسرا منتقل و پرونده قضایی جهت رسیدگی به این تخلف تشکیل شد.

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست استان کرمان اظهار داشت: همچنین مامورین یگان حفاظت محیط زیست استان پس از دریافت گزارش شکار غیرمجاز، با بررسی موضوع و انجام عملیات شناسایی، با هماهنگی مراجع ذیصلاح و دریافت حکم نیابت قضایی از یک باب منزل شناسایی شده بازرسی کردند.

وی ادامه داد: در بازرسی از این منزل،  دو سر تاکسیدرمی شده (خشک شده )قوچ وحشی، مقادیری گوشت قوچ، یک قبضه سلاح گلوله زنی و یک قبضه سلاح ساچمه زنی دارای جواز حمل، کشف و ضبط شد.

سیدی با اشاره به اینکه پرونده متخلف جهت سیر مراحل قانونی به مرجع قضایی ارجاع شد تاکید کرد: متهم این پرونده مبلغ ۲۵۰ میلیون ریال بابت ضرر و زیان وارده به محیط زیست ناشی از شکار غیرمجاز یک رأس قوچ وحشی به حساب دولت واریز کرد.

وی با اشاره به تلاش شبانه روزی ماموران یگان محیط زیست استان کرمان گفت: از حمایت های دستگاه قضایی در برخورد با متخلفاین و عوامل شکار غیر مجاز قدردانی می کنیم.

شهرستان سیرجان در فاصله ۱۸۵ کیلومتری جنوب غرب مرکز استان واقع شده است.

لینک کوتاه:
نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده