ساعت: ۲۰:۵۱ منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۸/۰۶/۳۰ شناسه خبر: 55313

فرمانده سپاه سیرجان گفت:محور مقاومت در عراق، سوریه و انصار الله یمن همه این ها پرتویی از انقلاب اسلامی ایران و دفاع مقدس است.

فرمانده سپاه سیرجان در گفت و گو با خبرنگار سرویس حماسه و دفاع “سیرجان خبر” ضمن تبریک بمناسبت فرارسیدن هفته دفاع مقدس گفت:دفاع مقدس به تعبیر امام راحل دنیای جنگ تمام دنیای اسلام علیه دنیای کفر بود و در تعبیری دیگری فرمودند جنگ تحمیلی جنگ بین فقر و غنا بود.
سرهنگ باقری در ادامه افزود:پایمردی و رشادت های رزمندگان در دوران دفاع مقدس،خانواده معظم شهدا و ایثارگران باعث شد که در جنگ تحمیلی پیروز باشیم و مهم تر این است که بعد از دوران دفاع مقدس نیز کشور بیمه شد و در مقابل انواع تهدیدات نظامی امروز می بینیم که دشمن جرات انتخاب گزینه نظامی را ندارد.
وی در خصوص دستاوردهای دوران دفاع مقدس گفت:دوران دفاع مقدس باعث شد که مرزهای کشور ما علاوه بر مرزهای خاکی تا دریای مدیترانه و خلیج عدن گسترده شود و محور مقاومت در عراق و سوریه و انصار الله یمن همه این ها پرتویی از انقلاب اسلامی ایران و دفاع مقدس است و امروز جبهه مقاومت به حدی رسیده است که در صحنه نبرد قاعده جنگی را تعیین می کند و اراده خود را بر دشمن تحمیل می کند.
باقری اذعان داشت:اهم برنامه های دفاع مقدس شهرستان سیرجان می توان به برگزاری یادواره شهدای عشایری بلورد،یادواره شهدای منطقه مکی آباد به نام آبروی محله،یادواره شهدای هماشهر،سخنرانی فرماندهان دوران دفاع مقدس در نماز جمعه،برپایی نماز وحدت مسئولین شهرستان در محل ناحیه مقاومت بسیج،همایش ائمه جمعه و کانون های مساجد، غبارروبی قبور مطهر شهدای سیرجان،نواختن زنگ مهر و مقاومت در مدارس،اردوی جهادی پزشکان پرستاران و ارائه خدمات به محرومان اشاره کرد.
وی گفت:از دیگر برنامه های گرامیداشت هفته دفاع مقدس می توان به افتتاح مسکن های مهر مددجویان کمیته امداد که چندین ماه است سپاه سیرجان پیگیر تکمیل آن است و رونمایی از هشت سنگر دفاع مقدس در ۸ نقطه محوری از شهر،نشست های بصیرتی در پایگاه های مقاومت در جهت بالا بردن بصیرت بسیجیان،تجلیل از رزمندگان دفاع مقدس در ادارات سیرجان،اجرای طرح همگام با کشاورز در مزارع و ارائه خدمات مشاوره،برگزاری میز خدمت بسیج کارمندان و سرکشی از خانواده محترم شهدا و ایثارگران را نام برد.

لینک کوتاه:
ارسال نظر

نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده