ساعت: ۱۵:۴۶ منتشر شده در مورخ: ۱۴۰۱/۰۱/۳۱ شناسه خبر: 63346
رییس سازمان تبلیغات شهرستان سیرجان خبرداد؛

حجت الاسلام سعید شهابی گفت: بعد از ۲ سال به دلیل کرونا امسال مراسم احیای شب‌های قدر با حضور مردم به نحو باشکوه در تمامی مساجد شهرستان سیرجان برگزار می‌شود.

رییس سازمان تبلیغات شهرستان سیرجان ضمن گرامیداشت فرا رسیدن لیالی پرخیر و برکت قدر در گفت و گو با خبرنگار “سیرجان خبر” گفت: بهره برداری از این شب‌ها امری ضروری است که نباید از آن غافل شویم.

حجت الاسلام سعید شهابی بیان کرد:همزمان با فرا رسیدن لیالی قدر مراسم ویژه احیا در بیش از 130 نقطه شهرستان از سوی هیئات مذهبی، مساجد، حسینیه‌ها، اماکن مقدس با رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی برگزار می‌شود.

وی اذعان کرد: برنامه‌های شب‌های احیا و قدر با تلاوت قرآن و قرائت دعای شریف جوشن کبیر، دعای افتتاح، ابوحمزه ثمالی، روضه خوانی، دعای قرآن به سر گرفتن و سخنرانی در میان برنامه‌ها اجرا می‌شود و این برنامه‌ها به گونه‌ای است که سحرخیزان بتوانند به برنامه سحری در منزل هم برسند.

رییس سازمان تبلیغات شهرستان سیرجان اظهار کرد: افرادی که می‌خواهند در این برنامه‌ها حضور داشته باشند برای رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی باید از ماسک استفاده کنند و وسایل شخصی از جمله کتاب‌ ادعیه خود را به همراه داشته باشند.

حجت الاسلام شهابی با بیان اینکه اولویت برگزاری مراسم شب های قدر در فضای باز است گفت: در اماکن باز محدودیتی برای حضور عابدان وجود ندارد اما در مکان‌های سرپوشیده مراسم با یک چهارم ظرفیت برگزار می‌شود.

وی گفت: از افراد مسن و یا کسانی که بیماری و کسالت دارند خواهشمندیم این مراسم را از منزل و از طریق رادیو و تلویزیون دنبال کنند.

لینک کوتاه:
ارسال نظر

نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده