ساعت: ۱۶:۴۶ منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۸/۰۳/۱۷ شناسه خبر: 53195

امام جمعه سیرجان گفت:مقاومت و ایستادگی در برابر آمریکا و دشمنان نظام اسلامی تنها راه پیروزی است.

به گزارش “سیرجان خبر” امام جمعه سیرجان امروز در خطبه های نمازجمعه با اعلام این مطلب افزود : پمپئو قبلا برای مذاکره با جمهوری اسلامی ایران ۱۲ پیش شرط را گذاشته بود و امروز می خواهد بدون پیش شرط وارد مذاکره شود که این نشانه بارز و آشکار درقدرت منطقه ای ما دارد که امروز همین دشمنانی که خود را مقتدر در برابر ما اعلام کرده بودند از قدرت بازدارندگی ما وقدرت دفاعی ملت ایران می ترسند.

حجت الاسلام والمسلمین سید محمود حسینی گفت : البته ما هر پیشنهاد یا دست دوستی دراز کردن دشمن را با هوشیاری مراقب هستیم که مبادا در این اظهار دوستی حیله و توطئه ای باشد وبا بصیرت کامل مراقب حرکات و سیاست های آنان هستیم.

وی شکست در اجلاس معامله قرن را نشان از قدرت ایستادگی و مقاومت عنوان کرد و گفت : این اجلاس معامله قرن به اجلاس مقاومت قرن تبدیل شد وباید به حال سران کشورهای اسلامی تاسف خورد که دراجلاس خود هیچ دفاعی از فلسطین نشد و به جای برجسته کردن قدرت اسلام و مسلمانان و اتحاد و همبستگی امت اسلامی به مسائل حاشیه ای وکمک به دشمنان مسلمانان پرداخته شد.

خطیب جمعه سیرجان با قدردانی از مردم در همبستگی و همراهی در مراسم روز قدس و همچنین نماز عید فطر گفت : دشمنان با تبلیغات در فضاهای رسانه ای جوانان و مردم را دلسرد از دین و ارزشها عنوان می کنند در حالی که می بینند همین جوانانی که پیروزی انقلاب و یا دوران دفاع مقدس را هم ندیدند امروز با حرکتی خود جوش و انقلابی مدافع نظام و ارزش های اسلامی و انقلاب هستند و این تبلیغات و دروغ پردازی ها همانند توطئه های خصمانه نتیجه ندارد.

حجت الاسلام والمسلمین حسینی مقاومت و ایستادگی در برابر آمریکا و دشمنان نظام اسلامی را تنها راه پیروزی دانست و گفت : به تاریخ هم نگاه کنیم مقاومت بود که دشمنان را شکست داد ۲۳ سال مقاومت رسول اکرم اسلام ، مقاومت حضرت امام حسین در انقلاب سرخ عاشورا ، ۱۵ سال مقاومت حضرت امام خمینی ، ۸ سال مقاومت و ایستادگی رزمندگان در دورا دفاع مقدس و مقاومت مردم عراق ، سوریه و یمن نمونه های بارز قدرت مقاومت بوده و هست که پیروزی را رقم زده است.

امام جمعه سیرجان به جلسات ماهیانه شورای فرهنگ عمومی شهرستان اشاره کرد و از جوانان خواست در مسائل و موارد فرهنگی شهرستان صاحب نظر باشند و به هر نحو که می توانند با این شورا همکاری کنند و نظریه های خود را ارائه و پیشنهاد دهند تا بررسی و جهت ارتقاء فرهنگ عمومی شهرستان اجرایی شوند.

خطیب جمعه سیرجان در خطبه اول هم با استناد به آیات قرانی به بیان نعمت ها ی خداوند وبهره گیری از آنان و همچنین خواص برخی میوه ها که در قرآن کریم به آنان اشاره شده پرداخت وهر نعمت خداوند را نشانه عظمتش عنوان کرد و شکر گذاری از نعمت های پروردگار را وظیفه بندگان وموجب افزایش آنان دانست.

لینک کوتاه:
نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده