ساعت: ۱۸:۵۳ منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۸/۰۴/۳ شناسه خبر: 53648

رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان سیرجان از ارائه یک مهلت قانونی ۱۵ روزه از تاریخ ۵ خرداد ۹۸ جهت اخراج اتباع بیگانه غیرمجاز در صنوف و جایگزینی نیروی ایرانی خبر داد.

به گزارش”سیرجان خبر” ،درجلسه ساماندهی اشتغال اتباع خارجی شهرستان سیرجان که با حضور هادیان رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی،سرهنگ عادلی رئیس پلیس اطلاعات،اسدی رییس اتاق اصناف و شهبارئیس اداره صنعت ،معدن و تجارت سیرجان برگزار شد؛ مقررگردید به منظورحمایت از کارگران و استفاده از توانمندی نیروهای بومی نباید اتباع غیرمجازدرمشاغل وصنوف به کارگیری شوند.

هادیان از ارائه یک مهلت قانونی ۱۵ روزه از تاریخ ۵ خرداد ۹۸ جهت اخراج اتباع بیگانه غیرمجاز در صنوف و جایگزینی نیروی ایرانی خبر داد و تصریح کرد:پس از اتمام‌ مهلت‌ مذکور؛ با متخلفین طبق مقررات مربوطه برخورد قانونی صورت خواهد گرفت و کارفرمایان بابت هرروز اشتغال غیرمجاز هر کارگر خارجی‌ معادل ۵ برابر دستمزد روزانه جریمه و درصورت تکرار تخلف این جریمه ۲ برابر خواهدشد و با توجه به شرایط و امکانات خاطی و مراتب جرم به مجازات حبس از ۹۱ تا۱۸۰ روز محکوم‌ خواهند شد.

لازم‌ بذکر است اتباع بیگانه نمی توانند در ایران‌ مشغول بکار شوند مگر آنکه اولا دارای روادید با حق کار مشخص بوده و ثانیا مطابق قوانین و آیین نامه های مربوطه پروانه کار داشته باشند.

لینک کوتاه:
ارسال نظر

نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده