ساعت: ۱۵:۲۲ منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۸/۰۸/۱۰ شناسه خبر: 56050

امام جمعه موقت سیرجان گفت: ناامنی و اغتشاش در عراق و لبنان را نقشه آمریکا برای هرج و مرج در این کشورها است و برای جلوگیری از این توطئه باید مردم دشمن شناسی و بصیرت داشته باشند و علاج نا امنی، هوشیاری مقابل نقشه های شوم آمریکا و صهیونیست ها است.

به گزارش”سیرجان خبر” امام جمعه موقت سیرجان در خطبه های نماز جمعه این هفته ناامنی و اغتشاش در عراق و لبنان را نقشه آمریکا برای هرج و مرج در این کشورها عنوان کرد و گفت: برای جلوگیری از این توطئه باید مردم دشمن شناسی و بصیرت داشته باشند و علاج نا امنی، هوشیاری مقابل نقشه های شوم آمریکا و صهیونیست ها است.

حجت الاسلام والمسلمین حسین حیدری نسب افزود: همان طور که رهبری معظم فرمودند دو نعمت مجهول امنیت و صحت و سلامت باید در جامعه باشد و اگر امنیت نباشد هیچ کاری برای مردم و کشور نمی توان کرد و همه مدیون امنیت هستیم و امروز آمریکا در صدد بر هم زدن امنیت در کشورهای منطقه است.

وی افزود : اگر امنیت نباشد قانون حاکم نیست و اگرقانون نباشد فتنه و هرج و مرج گریبانگیر هر جامعه یا کشوری می شود و باید مراقب باشیم تا دشمنان در توطئه های شوم خود ناکام بمانند.

خطیب جمعه سیرجان به مقاومت و ایستادگی مقابل استکبار جهانی اشاره کرد و گفت : ملت ایران دشمن خود را شناخته و ۴۰ سال مقابل این دشمن ایستاده و ۱۳ آبان امسال هم با حضور بی نظیر خود در مراسم راهپیمایی و فریادهای مرگ برآمریکا حضور خود را در صحنه رقم خواهد زد و این حضور یادآور اقتدار و عظمت ملت ایران است.

حجت الاسلام والمسلمین حیدری نسب افزود : ترامپ برای انحراف اذهان عمومی هلاکت سرکرده داعش ابوبکر البغدادی را یک تبلیغ بی اساس برای خود می داند و اگر در این زمینه راست می گوید چرا هیچ سند و مدرکی ارائه نمی کند و به اثبات نمی رساند گرچه امروز ملت های جهان آگاهی به ادعاهای بی پایه و اساس و دروغ های رئیس جمهور آمریکا دارند.

امام جمعه موقت سیرجان ادعای آمریکا مبنی برمالکیت نفت سوریه را یک دزدی آشکار و جهانی عنوان کرد گفت : باید مردم منطقه از سرمایه های خود حفاظت کنند و با چپاولگری ها و غارت سرمایه خود توسط امریکا مقابله کنند.

وی به مناسبت های مختلف هفته از جمله شهادت امام عسکری و آغاز امامت حضرت مهدی عج پرداخت و گفت : وظیفه ما در زمان غیبت دعا برای فرج امام ، هرجمعه تجدید بیعت با امام عصر عج ، اجتناب از محارم ، برائت از دشمنان حضرت و تبلیغ محبت و دوستی با حضرتش و انتظار فرج است.

حجت الاسلام والمسلمین حیدری نسب در خطبه اول با تبریک حلول ماه ربیع الاول به مبحث ایمان و عمل صالح پرداخت و عمل بدون ایمان را بدون نتیجه عنوان کرد و عمل با کیفیت همراه با ایمان را بهترین اعمال نزد خداوند دانست.

امام جمعه موقت سیرجان به سفر ۲۷ نفر سفیر و رایزن اقتصادی از ۱۵ کشور جهان به این شهرستان اشاره کرد و گفت : امید است بازخورد این سفرها اعلام و مشخص شود ومسئولین ما هر برنامه وحرکت و اقدامشان نفع عمومی داشته باشد.

وی به شهادت آیت الله قاضی طبا طبایی اولین شهید محراب که دردهم آبان ماه ۱۳۵۸ به دست منافقین به شهادت رسید اشاره کرد و گفت : دشمن ما آنقدر پست و بی رحم بوده و هست که حتی ترورهای کور را توسط منافقین اجیر شده انجام می داد تا امنیت را از مردم بگیرد.

لینک کوتاه:
ارسال نظر

نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده