ساعت: ۰۸:۳۰ منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۲/۰۸/۱۴ شناسه خبر: 11832

سید مهدی حسینی بازیکن تیم فوتبال صبای قم به دلیل مثبت اعلام شدن آزمایش دوپینگ به مدت دو سال از حضور در کلیه فعالیت های فوتبال محروم شد.

Dopingبه گزارش  “سیرجان خبر” به نقل از ایرنا، احمد هاشمیان رییس کمیته پزشکی فدراسیون فوتبال در گفت و گو با سایت رسمی فدراسیون فوتبال اظهار داشت: این بازیکن بعد از ظهر دیروز درخواستی برای استیناف به کمیته پزشکی فدراسیون ارسال کرد که با مفاد آئین نامه مطابقت نداشت. به همین دلیل به وی اعلام شد که تا پیش از ظهر امروز فرصت دارد درخواستی در چهارچوب آیین نامه ارائه کند که اقدامی از سوی این بازیکن صورت نگرفت.

وی ادامه داد: بر این اساس و به استناد آئین نامه ملی مبارزه با دوپینگ مشخصات کامل بازیکن و رای مربوطه قابل انتشار است. این بازیکن سید مهدی حسینی بازیکن تیم بزرگسالان از باشگاه فرهنگی ورزشی صبای قم است که در دیدار بین دو تیم داماش گیلان و صبای قم در تاریخ 22 شهریور 92 مورد نمونه گیری کنترل دوپینگ قرار گرفته بود. بر اساس اعلام آزمایشگاه کنترل دوپینگ ماده ممنوعه یافت شده در نمونه بازیکن از دسته داروهای استروئید آنابولیک است.
هاشمیان گفت: بر اساس رای اعلام شده از سوی کمیسیون بدوی رسیدگی به تخلفات دوپینگ فوتبال بازیکن یاد شده از اول آذر 92 به مدت دو سال از حضور در کلیه فعالیت های رسمی فوتبال محروم بوده و این حکم قطعی است.
رییس کمیته پزشکی فدراسیون فوتبال در پایان گفت: این بازیکن معتقد است مکمل های مورد استفاده وی عامل مثبت شدن نمونه وی شده، اما همانگونه که قبلا اعلام شده است این عذر به هیچ عنوان پذیرفتنی نیست و لازم است که بازیکنان در استفاده از مکمل ها حداکثر دقت را داشته باشند، زیرا در گزارش کمیته پزشکی فیفا بیش از 30 درصد از مکمل های مورد استفاده در ورزش را آغشته به استروئید های آنابولیک و محرک ها اعلام کرده است.

لینک کوتاه:
نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده