ساعت: ۰۶:۲۳ منتشر شده در مورخ: ۱۴۰۰/۰۲/۱۲ شناسه خبر: 61836

جوان 16 ساله سیرجانی که در یک نزاع دچار چاقوخوردگی از ناحیه نزدیک به قلب شده بود با تلاش به موقع کادر درمان بیمارستان دکتر غرضی از مرگ حتمی نجات یافت.

به گزارش “سیرجان خبر” رئیس بیمارستان دکتر غرضی گفت: یکی از روزهای گذشته حوالی ساعت 21 به دنبال یک نزاع جوان 16 ساله با آسیب ناشی از ورود چاقو به سمت چپ قفسه سینه دچار خونریزی شدید شده و به اورژانس بیمارستان دکتر غرضی منتقل شد.

دکتر ابنا افزود: پس از معاینه و اقدامات اولیه توسط پزشک اورژانس، بلافاصله پزشک جراح کشیک بر بالین بیمار حاضر و به دلیل حجم زیاد خونریزی سریعاً به اتاق عمل منتقل شد. با توجه به وخامت حال بیمار کادر پزشکی تصمیم گرفت که به جای اعزام و فوت وقت، عمل جراحی توسط تیم جراحی متشکل از دو جراح و پزشک بیهوشی انجام شد پس از حدود 5 ساعت، عمل جراحی موفقیت‌آمیز و کم‌نظیری را انجام داده و بیمار با وضعیت پایدار به بخش ای سی یو منتقل و به زودی مرخص می‌شود

وی از تمامی پزشکان و کادر درمان که در این شرایط چنین عملی را انجام دادند تقدیر و تشکر کرد. دکتر ابوالقاسمی جراح مسئول این عمل جراحی نیز در این رابطه گفت: با توجه به آسیب عروق بزرگ و نزدیک بودن محل اصابت چاقو به قلب، قطعاً اگر بیمار چند دقیقه دیرتر به اتاق عمل رسیده بود جان خود را از دست می‌داد و قتل دیگری در سیرجان به وقوع می‌پیوست.

لینک کوتاه:
نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده