ساعت: ۱۰:۱۳ منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۵/۰۳/۲۹ شناسه خبر: 36144

نخست وزیر عراق ضمن اعلام آزادسازی شهر فلوجه از چنگال داعش، از پیروزی بسیار نزدیک در موصل خبر داد.

به گزارش“سیرجان خبر” به نقل از تسنیم،حیدر العبادی نخست وزیر عراق ساعاتی بعد از ورود نیروهای عراقی به مرکز شهر فلوجه، آزادسازی این شهر را از چنگال گروه تروریستی داعش اعلام کرد.

وی با بیان اینکه نیروهای عراقی کنترل مرکز شهر فلوجه را به دست گرفته اند، خطاب به داعشی ها گفت: هیچ جایی در عراق ندارید، از کشور ما بروید، عراق برای عراقی ها است.

العبادی اظهار داشت که نیروهای عراقی طی ساعات آینده کانونهای تروریستی باقی مانده در فلوجه را نیز از چنگال گروه تروریستی داعش آزاد خواهند کرد.

نخست وزیر عراق با بیان اینکه موصل هدف بعدی ما است گفت: پیروزی در موصل بسیار نزدیک است.

العبادی همچنین گفت که دولت دستور کمک به غیر نظامیان و محافظت از اموال را صادر کرده است.

نیروهای عراقی روز جمعه موفق شدند کنترل ساختمان فرمانداری در فلوجه را به دست بگیرند.

نیروهای عراقی از حدود 4 هفته قبل نبرد آزادسازی فلوجه از چنگال داعش را آغاز کرده‌اند و طی این مدت دهها منطقه را از لوث تروریستهای داعشی پاکسازی کرده‌اند.

مرحله نخست عملیات آزادسازی فلوجه بر مناطق اطراف این شهر متمرکز بود تا داعش را در داخل شهر محاصره کنند. طبق اعلام منابع نظامی عراقی، در مرحله نخست عملیات مناطق عظیمی از جمله شهرستان «الکرمه» در 13کیلومتری شهر فلوجه آزاد شد.

نیروهای امنیتی و داوطلب مردمی عراق روز شانزدهم خرداد ماه جاری، با آزادسازی کامل الصقلاویه در شمال فلوجه، مرحله دوم عملیات آزادسازی فلوجه را نیز به پایان رساندند.

لینک کوتاه:
نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده