ساعت: ۰۹:۰۸ منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۴/۱۱/۱۴ شناسه خبر: 33086

هاشمی رفسنجانی سال 63 در کتاب خاطرات خود می گوید: بعضی از نمایندگان از من تأیید می‌خواستند که به خاطر پرهیز از دخالت در انتخابات از دادن تأیید خودداری کردم.

به گزارش“سیرجان خبر” به نقل از دانا،جملات بی‌سابقه روز گذشته و حمله هاشمی رفسنجانی به شورای نگهبان واکنش‌های بسیار زیادی را در بین سیاسیون و مردم به دنبال داشت و سؤالات زیادی را در اذهان ایجاد کرد که هاشمی به چه علت به اجرای قانون توسط شورای نگهبان انتقاد می‌کند و علت دخالت وی در تأیید نشدن صلاحیت سید حسن خمینی چیست؟

صحبت‌های اخیر هاشمی درباره نظارت شورای نگهبان بار دیگر نشان‌دهنده تغییر 180 درجه‌ای مواضع وی نسبت به دهه 60 است به صورتی که وی در چند روز مانده به برگزاری انتخابات دومین دوره مجلس شورای اسلامی در سال 63 در کتاب خاطرات خود می‌نویسد: “در دفترم چند ملاقات داشتم. نمایندگان، برای حل مشکلات مربوط به انتخابات، مراجعه می‌کردند. بعضی‌ها، تأیید می‌خواستند که به خاطر پرهیز از دخالت در انتخابات از دادن تأیید خودداری کردم. درمجموع انتخابات آزاد است. داوطلب‌های زیادی دارد و مبارزات انتخاباتی شدید است.”

623304

حالا هاشمی رفسنجانی در بهمن‌ماه سال 94 به عدم احراز صلاحیت سید حسن خمینی واکنش نشان می‌دهد و در حملات بی‌سابقه‌ای شورای نگهبان را که نظارت استصوابی در انتخابات دارد مورد خطاب قرار می‌دهد و درروند اجرای قانون توسط این نهاد انقلابی دخالت می‌کند و این جملات را نثار شورای نگهبان می‌کند؛ که شما صلاحیت خود را از کجا آورده‌اید؟ چه کسی به شما اجازه داده است که قضاوت کنید؟ چه کسی به شما اجازه داد که یکجا بنشینید و داوری کنید؟

انتهای پیام/م

 

  • ر

لینک کوتاه:
نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده