ساعت: ۰۶:۳۰ منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۴/۰۲/۴ شناسه خبر: 25976

شاهزاده میلیارد سعودی در نظر دارد به خلبان‌هایی که در حملات علیه مردم بی‌دفاع یمن مشارک داشتند خودرو هدیه بدهد.

به گزارش “سیرجان خبر” به نقل از فارس، شاهزاده ولید بن طلال به خلبان‌های سعودی که در عملیات موسوم به طوفان اراده حضور داشته‌اند و در بمباران شهرهای یمن مشارکت کرده‌اند خودرو هدیه می‌دهد.

براساس گزارش روزنامه دیلی میل انگلیس، شاهزاده میلیاردر سعودی در نظر دارد تا 100 خودرو بنتلی به خلبان‌های عربستانی هدیه بدهد.

عربستان از نزدیک به یک ماه قبل حملات هوایی خود به یمن را آغاز کرده و با وجود اینکه دولت ریاض روز گذشته اعلام کرد که عملیات موسوم به طوفان اراده پایان یافته است بازهم در روز گذشته این حملات ادامه یافته است.

شاهزاده طلال در صفحه شخصی‌اش در توئیتر این خبر را اعلام کرد که بازتاب زیادی هم در شبکه‌های اجتماعی داشته است.

ولید بن طلال شاهزاده مولتی میلیاردر سعودی که دارایی‌اش تا 20 میلیارد دلار برآورد می‌شود و بیست و ششمین فرد ثروتمند جهان به حساب می‌آید نوه عبدالعزیز موسس حکومت سعودی است و مادرش لبنانی الاصل است.

عربستان سعودی بامداد روز پنجشنبه 6 فرودین(7 آوریل) عملیاتی را با عنوان طوفان قاطع درپی پیشروی نیروهای ارتش و انصارالله در شهر عدن آغاز کرد و 185 جنگنده در این حمله مشارکت کردند که 100 فروند آن سعودی بودند.

در این حملات بیش از 3 هزار نفر از مردم غیرنظامی یمن کشته و زخمی شدند و گزارش‌ها از بکارگیری سلاح‌های ممنوعه از جمله سلاح های شیمیایی و بمب‌های فسفری توسط عربستانی‌ها علیه مردم یمن حکایت داشت.

در حملات عربستان به یمن بیش از 160 کودک کشته شدند و ده‌ها هزار یمنی وادار به ترک خانه و کاشانه خود شدند.

لینک کوتاه:
نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده