ساعت: ۰۷:۵۸ منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۸/۰۶/۳۰ شناسه خبر: 55294

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کرمان از تلاش هفت ساعته نجاتگران این جمعیت برای نجات جان ۲ کوهنورد در کوه های سیاه کوه در شهرستان سیرجان خبر داد.

به گزارش”سیرجان خبر” رضا فلاح گفت: صبح روز گذشته در ساعت ۱۱:۳۰ طی تماس تلفنی با جمعیت هلال احمر استان مبنی بر گرفتارشدن و مصدومیت ۲ کوهنورد در ارتفاعات ۲۵۰۰ متری در کوه های سیاه کوه واقع در شهرستان سیرجان بلافاصله نیروهای امدادی از شهرستان سیرجان به محل حادثه اعزام شدند.

وی با اشاره به اعزام ۱۸ نفر از نجاتگران و پرسنل هلال احمر سیرجان در قالب ۵ تیم به محل وقوع حادثه افزود: پس از اینکه نجاتگران به حادثه دیدگان دسترسی پیدا کردند، یکی از کوهنوردان دچار شکستگی در ناحیه سر و دست شده بود که پس از اقدامات کمک های اولیه جهت انتقال در بسکت فیکس شد.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به صعب العبور بودن ارتفاعات سیاه کوه و مصدومیت کوهنورد حادثه دیده، بلافاصله تیم واکنش سریع هلال احمر استان توسط بالگرد به منطقه حادثه اعزام شد.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان با اشاره به اینکه این عملیات به مدت ۷ ساعت به طول انجامیده است، تصریح کرد: بدلیل عدم امکان فرود بالگرد در منطقه، نجاتگران تیم واکنش سریع در ارتفاع و فضای معلق مصدوم فیکس شده در بسکت را به داخل بالگرد انتقال دادند.

فلاح در پایان با اشاره به شرایط سخت جغرافیایی و نقطه یابی محل حادثه برای نیروهای امدادی افزود: خوشبختانه مصدوم توسط بالگرد هلال احمر به بیمارستان امام رضا (ع) در سیرجان انتقال یافت.

لازم به ذکر است کوه های سیاه کوه در ۳۵ کیلومتری محور سیرجان _ شیراز واقع شده است.

لینک کوتاه:
ارسال نظر

نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده