ساعت: ۱۵:۲۸ منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۷/۰۷/۲۳ شناسه خبر: 50758

همایش دهیاران و روسای شوراهای اسلامی روستاهای شهرستان سیرجان با حضور جمعی از مدیران استان و شهرستان در محل سالن هلال احمر برگزار شد.

به گزارش “سیرجان خبر” به نقل از روابط عمومی فرمانداری ویژه شهرستان سیرجان ، در این همایش که با حضور جمعی از دهیاران روستاهای سیرجان و روسای شوراهای این روستاها برگزار شد برخی از مشکلات روستاها مطرح و در خصوص رفع آنها راهکار ارائه شد.
فرماندار ویژه سیرجان در بخشی از سخنان خود گفت: فرصت خوبی برای رفع ابهام مسائل کشاورزی ایجاد شده است. در اکثر روستاها دچار مشکل هستیم ؛ شما دهیاران در روستاهای تحت امر خود متولی همه چیر هستید و ما هم شما را در این راه حمایت خواهیم کرد. دهیاران باید پاسخگو باشند و برای رفع مشکل روستای خود پیگیری مجدانه داشته باشند.
وی افزود: ما بعنوان مسئول شهر باید مشکلات مردم را حل کنیم ، باید خودمان را وقف مردم کنیم تا باری از دوش آنها برداریم و در زمینه رفع مشکلات آنها کوشا باشیم.
دکتر آیت اللهی موسوی معاون عمرانی استانداری کرمان نیز با اشاره به اینکه سیاست استانداری بطور ویژه حل مسئله بیکاری جوانان است گفت: تمامی پرونده های کارگروه های زیر مجموعه معاونت استانداری به روز است ، تا بتوانیم کار را به بهترین نحو انجام دهیم و هدف رفع مشکل مردم و ادای دین به مملکت ، نظام و مردم است و امیدوارم طرح های خوبی در حوزه های عمرانی، روستایی و … در سیرجان انجام شود.
نماینده مردم سیرجان و بردسیر نیز در بخشی از سخنان خود با تاکید بر این که وضعیت سیرجان در بین شهر های کشور وضعیت خوبی است گفت: از هر طریقی که می توانید مشکلات مردم را حل کنید و باید جهادی کار کرد، نمی توان با ژست اداری به مشکل مردم رسیدگی کرد و از سوی مقام معظم رهبری یک و نیم میلیارد دلار با ارز 6 هزار تومان برای تسهیلات روستایی در نظر گرفته شده که تنها 25% آن به استان تزریق شده است و برای بقیه اش پرونده نداریم که بایستی طرح های ارائه شده برای دریافت تسهیلات را بررسی کرده و موارد مناسب را انتخاب کنیم.
حجه الاسلام حیدری امام جمعه موقت سیرجان نیز مسئولین را کسانی خواند که از آنها سوال می شود و گفت: مسئول باید در برابر خدا و مردم پاسخگو باشد و اگر سیاست گذاری غلط را انتخاب کرده و سلیقه ای عمل کنید ، در پیشگاه خدا مسئول هستید  و هدف شما باید رضای خدا و رفع مشکل مردم باشد.
در این نشست نماینده بخشداران ، دهیاران، روسای شوراهای روستایی و تعدادی از مدیران استان و شهرستان به ایراد سخنرانی پرداختند و در پایان نیز مهندس آرش معاون برنامه ریزی و عمرانی فرماندار سیرجان، مهندس سلطانی مدیر کل بنیاد مسکن استان و دکتر ایرانمنش سرپرست دفتر امور دهیاری ها و شوراهای استانداری به سوالات دهیاران و روسای شوراها پاسخ گفتند.

لینک کوتاه:
ارسال نظر

نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده