ساعت: ۱۴:۵۶ منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۷/۱۱/۱۷ شناسه خبر: 51811

همایش یاس نبوی به مناسبت ایام فاطمیه با همکاری اداره آموزش و پرورش و اوقاف و امور خیریه سیرجان با حضور دانش آموزان در آستان مقدس امامزاده علی(ع) برگزار شد.

به گزارش “سیرجان خبر”همایش یاس نبوی به مناسبت ایام فاطمیه با همکاری اداره آموزش و پرورش و اوقاف و امورخیریه سیرجان در آستان مقدس امامزاده علی(ع) برگزار شد.

حجت الاسلام والمسلمین سعید شهابی مسئول اتحادیه انجمن اسلامی دانش آموزی شهرستان سیرجان در همایش یاس نبوی اظهار داشت: حضرت فاطمه(س) الگویی برای همسر، مادری الگو برای فرزندان و بانویی اسوه برای زنان جامعه و الگویی برای دختران و خانواده ها است.
وی تصریح کرد: سخن گفتن از فاطمه فراتر از اندیشه بشرى است، بنابراین باید شناخت او را در کلمات خدا و رسولش یافت و اگر معانى در قالب آن الفاظ بیان می شود به منزله تنزیل حقیقت بلند پایه اوست.
شهابی اظهار کرد: یکی از ابعاد کرامتی حضرت زهرا (س) عبادات آن حضرت است که عبادت فاطمه از لحاظ کمیّت تا بدان حد گسترده است که در لحظه لحظه زندگی او حضور و ظهور دارد.
وی در ادامه گفت: یکی دیگر از ابعاد شخصیّت اجتماعی فاطمه زهرا(س) انفاق و ایثار اوست، داستان بخشیدن غذا و طعام خود در عین نیازمندی به مسکین و یتیم و اسیر در مدت سه شب پی در پی، در سورۀ دهر (انسان) آمده است.

گزارش: زینب خدادادی

لینک کوتاه:
ارسال نظر

نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده