ساعت: ۱۵:۰۰ منتشر شده در مورخ: ۱۴۰۰/۰۲/۲۹ شناسه خبر: 61968

معاون بهداشتی دانشکده علوم پزشکی سیرجان گفت:خوشبختانه وضعیت شهرستان سیرجان نسبت به چندروز گذشته بهبود یافته است و از وضعیت قرمز عبور کرده ایم اما مردم سیرجان در نظر داشته باشند که شرایط هنوز عادی نیست در صورت عادی انگاری شاهد خیز جدید کووید۱۹ خواهیم بود.

دکتر موقری پور در گفت وگو با خبرنگار “سیرجان خبر “با اعلام اینکه وضعیت کرونایی شهرستان در چند روز گذشته از قرمز به نارنجی تغییر کرده گفت: از همشهریان محترم خواهشمندیم پروتکل های بهداشتی نظیر رعایت فاصله اجتماعی، تهویه مناسب در مکان های سربسته و زدن ماسک را جدّی بگیرند تا خدای ناکرده با ساده انگاری به وضعیت قبلی و تعطیلی مجدد مشاغل و اجرای محدودیت ها باز نگردیم چون همچنان خطر شیوع ویروس های جهش یافته در سطح جامعه وجود دارد.

معاون بهداشتی دانشکده علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی سیرجان در خصوص واکسیناسیون سالمندان نیز گفت: تمام سالمندان عزیزی که در گروه سنی 75 سال و بالاتر قرار دارند و همچنین در سامانه وزارت بهداشت ثبت نام کرده اند و حتی سالمندانی که در سامانه هم ثبت نام نکرده باشد و با آن‌ها تماسی جهت فراخوان تزریق واکسن گرفته نشده است می توانند همه روز حتی در ایّام تعطیل از ساعت 9 صبح الی 7 عصر به مرکز واکسیناسیون دانشکده علوم پزشکی سیرجان واقع در ابتدای خیابان امیرکبیر، جنب درمانگاه فرهنگیان تالار حکیم مراجعه تا همکاران واکسیناتور ما تزریق واکسن ایشان را به رایگان حتی برای سالمندانی که در خودرو قرار دارند انجام دهند.

وی ادامه داد: از سالمندان عزیز و همراهان ایشان خواهشمندیم مراجعه خود به مرکز واکسیناسیون را در تمام ساعات فعالیت این مرکز انجام دهند و از مراجعه در ساعات اولیه روز جهت جلوگیری از ازدحام جمعیت خودداری کنند.

دکتر موقری پور در خصوص آمار تزریق واکسن گفت: تا تاریخ 27 اردیبهشت 1400 تعداد 6634 نفر دوز اول واکسن و تعداد 1269 نفر نیز دوز دوم واکسن کرونا را تزریق کرده اند.

سخنگوی ستاد مقابله با کرونا سیرجان تأکید کرد: از همشهریان عزیزمان خواهشمندیم به شایعات پیرامون واکسن نظیر اینکه کدام برند واکسن بهتر است و یا موارد دیگر به هیچ عنوان توجه نکنند و هر چه سریعتر جهت تزریق واکسن برای سلامتی خودشان و عزیزان شان مراجعه کنند و ضروری است که پس از تزریق واکسن همچنان باید ماسک زده و رعایت پروتکل های بهداشتی را ادامه دهند.

لینک کوتاه:
نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده