ساعت: ۱۰:۲۹ منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۲/۰۷/۱۶ شناسه خبر: 10424

وزارت خارجه از هموطنان خواسته است که اخذ روادید به عربستان سعودی را صرفا از طریق سازمان حج و زیارت پیگیری و دریافت کنند.

make khane khoda hajبه گزارش“سیرجان خبر” به نقل از مهر،وزارت امور خارجه در اطلاعیه در بخش توصیه های مسافرتی پایگاه اطلاع رسانی وزارت امور خارجه از  هموطنان خواسته است :با توجه به اینکه کلیه امور مربوط به اخذ روادید حج از سوی سازمان حج و زیارت صورت می پذیرد، لازم است هموطنان محترم روادید سفر به عربستان سعودی به منظور انجام مناسک حج را صرفا از طریق مرجع رسمی کشور یعنی سازمان حج و زیارت پیگیری و دریافت کنند.

کسانی که خارج از این ساز و کار مبادرت به دریافت روادید می کنند، روادید ایشان فاقد اعتبار بوده و در مبادی ورود به کشور عربستان سعودی دچار مشکل خواهند شد و درچنین صورتی هیچگونه مسئولیتی متوجه هیچ یک از نهادهای داخلی نمی باشد.

اضافه می کند در دو سال گذشته تعداد قابل توجهی از زائران ایرانی که خارج از چارچوب سازمان حج و زیارت برای انجام مناسک حج به عربستان سفر کرده بودند به جهت غیر معتبر بودن روادید به کشور بازگردانده شده اند و طی سال جاری نیز شماری از اتباع ایرانی که خارج از سازو کار رسمی سازمان حج و زیارت روادید دریافت کرده اند بنا به دلایل یاد شده به کشور بازگردانده شده اند.

لینک کوتاه:
نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده