ساعت: ۱۲:۳۶ منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۹/۰۷/۱۹ شناسه خبر: 60376

تعداد بیماران بستری کرونا در سیرجان طی دو هفته گذشته افزایش داشته است و در حال حاضر وضعیت شیوع بیماری کرونا در سیرجان نسبت به سایر شهرستان های استان وخیم‌تر است.

سیدعلی آتشی پوردر گفت و گو با خبرنگار “سیرجان خبر” در خصوص شیوع ویروس کرونا در سطح شهرستان سیرجان گفت: از ابتدای شیوع کرونا ویروس در سیرجان تا کنون ۱۹۰۰ نفر در بخش‌های اختصاص یافته به بیماران کرونایی در دو بیمارستان امام رضا(ع) و دکتر غرضی بستری شده اند که از این تعداد ۹۵۵ نفر بیمار قطعی کرونا با نمونه آزمایشگاهی مثبت بوده اند.

وی با اشاره به اینکه در چند روز اخیر، هر روز در تعداد مبتلایان بستری سیرجان رکورد داشته‌ایم اذعان کرد: در حال حاضر در بخش‌های اختصاص یافته به کرونا در دو بیمارستان امام رضا (ع)و دکتر غرضی ۱۶۰ بیمار بستری هستند که از این تعداد ۱۰۵ بیمار قطعی کرونا می باشند و این تعداد از ابتدای شیوع کرونا بی‌سابقه بوده است.

آتشی پور اظهار کرد: بخش‌های بیمارستانی جدید اختصاص یافته به کرونا در بیمارستان‌ها تنها چند روز پس از راه‌اندازی، پُر می‌شوند و اینکه در حال حاضر وضعیت شیوع بیماری کرونا در سیرجان نسبت به سایر شهرستان های استان وخیم‌تر است،

وی گفت: کمبود نیروی پرستاری، عملیاتی و خدماتی در حوزه درمان کرونا باعث شده فشار درمان بر دوش مدافعین سلامت در شهرستان سنگینی کند که این مسئله در آینده نزدیک می تواند موجب خستگی و کم‌توانی کادر درمان شود.

رئیس روابط عمومی دانشکده علوم پزشکی سیرجان اظهار کرد: در میدان مقابله با کرونا نیاز به همت همگانی است، دستگاه‌ها، سازمان‌ها، شرکت‌ها و شهروندان، همه بایستی به هر نحو که می توانند به قطع زنجیره انتقال ویروس کرونا در شهرستان کمک کنند اجرای دقیق و صحیح دستورالعمل‌ها، زدن ماسک، رعایت فاصله گذاری اجتماعی و دوری از تجمعات هنوز هم مهم‌ترین عامل در مدیریت و تحقق مقابله با کروناست.

لینک کوتاه:
نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده