ساعت: ۰۹:۵۴ منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۳/۱۱/۲۰ شناسه خبر: 23865

فرمانده گروه مسلح جبهه الشام الموحده در این باره گفته است: مواظب این اسیر ایرانی هستیم و براساس قوانین بین المللی با او رفتار خواهیم کرد.

“سیرجان خبر” فرمانده گروه مسلح جبهه الشام الموحده در این باره گفته است: مواظب این اسیر ایرانی هستیم و براساس قوانین بین المللی با او رفتار خواهیم کرد.

سایت شبکه الجزیره در گزارشی جزئیاتی از شهروند ایرانی دستگیر شده در سوریه منتشر کرد.

سایت الجزیره نام این شهروند ایرانی دستگیر شده در سوریه را “عماد شیرازی” اعلام کرد و افزود: این ایرانی توسط گروه مسلح “جبهه الشام الموحده” (جبهه واحد شام) در جنوب سوریه دستگیر شده است.

فرمانده گروه مسلح جبهه الشام الموحده در این باره گفته است: مواظب این اسیر ایرانی هستیم و براساس قوانین بین المللی با او رفتار خواهیم کرد.
این گروه مسلح در سوریه با ادعای اینکه این ایرانی در صف نیروهای نظامی دولتی سوریه قرار داشت اضافه کرد: تلاش می کنیم این اسیر ایرانی را با زندانیان در اختیار دولت سوریه مبادله کنیم.

هویت ایرانی دستگیر شده در سوریه +تصاویر

“عماد شیرازی جعفری” شهروند ایرانی دستگیر شده در سوریه

براساس این گزارش، “عماد شیرازی جعفری” 30 ساله متولد شهر قم، یک سال پیش به همراه 300 نفر به سوریه آمد.

او پس از ورود به فرودگاه دمشق، به شهر کفرین سوریه رفت و به مجموعه نظامی لشکر “فاطمیین” پیوست. این لشکر مسؤولیت تامین امنیت اتوبان دمشق – درعا را برعهده داشت.

در این گزارش ادعا شده است: در مرحله دیگری، وی و 900 فرد دیگر از جمله شهروندان عراقی، لبنانی و افغانی مسؤولیت تامین امنیت شهر شیخ مسکین را برعهده گرفتند. ماموریت شخص عماد حفاظت از یک ایستگاه برق واقع در بین دو شهر شیخ مسکین و ازرع بود.

این شهروند ایرانی در حملات گروه مسلح جبهه الشام الموحده به منطقه شیخ مسکین در جنوب سوریه دستگیر شد.

هویت ایرانی دستگیر شده در سوریه +تصاویر

عماد شیرازی جعفری (نفر وسط) شهروند ایرانی دستگیر شده در سوریه

هم اکنون گروه های مختلفی در سوریه عیله دولت این کشور می جنگند. این گروه ها ، علاوه بر درگیری با دولت مرکزی، با یکدیگر نیز در حال جنگ و رقابت هستند. داعش، جبهه النصره و ارتش آزاد، معروف ترین این گروه ها هستند. جبهه الشان الموحده، از گروه های کمتر شناخته شده ای است که در جنگ سوریه مشارکت دارد.

خبرگزاری رویترز در روز 13 بهمن ماه جاری در خبری از دستگیری یک ایرانی توسط یکی از گروه های مسلح در سوریه خبر داده بود.

لینک کوتاه:
نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده