ساعت: ۱۷:۵۵ منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۹/۰۶/۲۶ شناسه خبر: 60144

معاونت غذا و داروی دانشکده علوم‌پزشکی سیرجان گفت: آن گونه که از سوی وزارتخانه گفته شده است از اول مهر توزیع می‌شود و حالا کی به سیرجان برسد مشخص نیست.

به گزارش “سیرجان خبر” دکتر فخریان معاونت غذا و داروی دانشکده علوم‌پزشکی سیرجان گفت: اصلا مشخص نیست دقیقا چه روز و تاریخی واکسن برسد اینجوری که از سوی وزارتخانه گفته شده است گفتند از اول مهر توزیع می‌شود و حالا کی به سیرجان برسد مشخص نیست.

او در جواب این سوال که سهمیه سیرجان چقدر است، گفت: هنوز مشخص نیست و حتی پروتکل توزیع آن هم به ما ارسال نشده است.

دکتر فخریان با تاکید به اینکه واکسن آنفلوانزا به همه توصیه نمی‌شود گفت: فقط افراد مسن، زنان باردار و افرادی که بیماری زمینه‌ای یا بیماری‌های خاص دارند توصیه می‌شود بزنند وگرنه برای افراد جوان و سالم توصیه نمی‌شود چون این واکسن از آنفلوانزا پیشگیری نمی‌کند فقط شدت بیماری را کم می‌کند و این تصور که افراد با زدن این واکسن اصلا آنفلوانزا نگیرند صحیح نیست.

وی افزود: قیمت این واکسن امسال احتمالا بین ۴۰تا ۵۰ هزار تومان خواهد بود و تصمیم گرفته شده یک سهمیه‌ای را به مراکز بهداشتی درمانی بدهند و آن‌ها رایگان در اختیار افرادی که شناسایی شدند و مشکل زمینه‌ای دارند بدهند و البته به جز این سهمیه‌ای هم به داروخانه‌ها می‌دهند و شرط دریافتش هم این است به هر نفر با کارت ملی یک عدد داده می‌شود.

دکتر فخریان گفت: به محض رسیدن واکسن آنفلوانزا دانشکده اطلاع‌رسانی و نحوه توزیع آن را به مردم شرح می‌دهد.

لینک کوتاه:
نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده