ساعت: ۱۰:۰۰ منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۳/۱۰/۵ شناسه خبر: 22497

سرپرست اداره اوقاف و امور خیریه گفت: وظیفه اداره اوقاف اجرای نیت واقفان است که امروزه به دلیل گستردگی جامعه اسلامی نیت های جدیدی بوجود آمده است.

به گزارش خبرنگار سرویس اجتماعی “سیرجان خبر” سرپرست اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان سیرجان در نشست خبری ضمن گرامیداشت هفته وقف گفت: وظیفه اداره اوقاف اجرای نیت واقفان است که امروزه به دلیل گستردگی جامعه اسلامی نیت های جدیدی بوجود آمده است.

حجت الاسلام صادق طباطبایی بیان کرد: عمده موقوفات شهرستان سیرجان در زمینه عزاداری و مراسمات مذهبی است اما باید این رویکرد را تغییر دهیم و به سمت وقف در راستای امکانات رفاهی و فرهنگی پیش برویم.

وی اظهار داشت: ساخت مراکز بهداشتی ، تهیه جهزیه و مسکن برای جوانان ، فعالیت های عمرانی ، ساخت مدارس و حوزه های علمیه، حمایت از بیماری های خاص،کمک به خانواده های بی سرپرست و ترویج فرهنگ قرآنی از جمله نیت های وقف جدید است.

سرپرست اداره اوقاف سیرجان ادامه داد: وقف یا همان احسان ماندگار اگر صحیح مدیریت نشود دچار شکست خواهد شد وقف به معنای صدقه جاریه است که باید در راستای امکانات رفاهی در جامعه کنونی استفاده شود.

طباطبایی با تشریح ساخت بقاع متبرکه در سیرجان افزود: فعالیت های عمرانی در بقاع متبرکه سیرجان پیشرفت خوبی داشته که حدود 60 درصد از عملیات ساخت امام زاده علی(ع) به اتمام رسیده که تنها سنگ فرش رواق جنوبی این امام زاده یک میلیارد هزینه در بر داشته است.

وی اذعان داشت: 114 نفر از خادمین مساجد سیرجان بیمه شده اند و شرایط برای بیمه سایر خدام نیز فراهم است.

سرپرست اداره اوقاف سیرجان تشریح کرد: بیش از 2500 رقبه از 200 موقوفه در شهرستان سیرجان وجود دارد که عمدتا کاربری مذهبی دارند. همچنین از ابتدای سال جاری بیش از هشت موقوفه در سامانه اوقاف به ثبت رسیده است.

 

لینک کوتاه:
ارسال نظر

نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده