ساعت: ۱۴:۵۹ منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۴/۰۱/۲۳ شناسه خبر: 25690

سینما قدس سیرجان تنها سینمای شهرستان، چند سالی است که بعنوان یک مکان راکد به حال خود رها شده است.

به گزارش خبرنگار سرویس فرهنگ و هنر “سیرجان خبر”، یادی از آن روز هایی که با راه اندازی سینما در سیرجان شاهد شور و شوق مردم برای تماشای فیلم های سینمایی بودیم، بد اقبالی که با تعطیلی این مرکز فرهنگی و از کار افتادن آن دیگر نمی توان شور شوق را در خیابان خیام شاهد بود. قدمت 120 ساله اش نشانگر ارتباط تنگاتنگ مردم با آن است که البته افراد با نگرش های گوناگون به سینما می روند و هدف اصلی پر کردن اوقاغت فراغت است.

هنر سینما در ایران در چند سال اخیر توسعه خوبی به خود گرفته و البته می توان گفت تمامی شهر های کشور دارای سینما هستند شهری که من در آن زندگی می کنم نه خبری از سینما است و نه فرهنگ سینمایی حال شهری با جمعیت بیش از دویست هزار نفر که بعنوان یک شهر تجاری و اقتصادی در استان و حتی کشور شناخته می شود در انتظار یک سینمای ایده آل است.

سینما قدس سیرجان

سینما قدس سیرجان  دارای ظرفیت 450 نفر تنها سینمای شهرستان است که قدمت آن به سال های 40 بر می گردد چند سالی است که این مرکز فرهنگی بعنوان یک مکان راکد به حال خود رها شده است و مسئولین هم با وعده های خیالی امید باز سازی آن را می دهند.

آذر ماه سال 92 روزی که ایوبی معاون سینمایی وزارت ارشاد در جریان بازدید از سینما قدس سیرجان گفت: سینمای سیرجان و یک سینما در شهر کرمان با هزینه وزارت ارشاد به سرعت بازسازی و به سیستم دیجیتال مجهز می شوند که امیدواریم با راه اندازی این سیستم ها بزودی این سینماها همراه با سینماهای سراسر کشور بتوانند پخش فیلم را در برنامه خود داشته باشند.

سینما قدس سیرجان2

اما پس از گذشت کمتر از یک سال از وعده های ایوبی حسین اسحاقی رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی سیرجان در نشست خبری خود در سال گذشته از همکاری شرکت فریکو جهت بازسازی سینما قدس سیرجان خبر داد و افزود: بخشی از هزینه‌های تعمیر و تجهیز سینما را شرکت فریکو عهده دار شده است و سایر هزینه ها را ارشاد می پردازد، که تا پایان سال 93 بازسازی آن به پایان می رسد.

حال پس از گذشت یک سال نیم از سفر معاون سینمایی وزارت ارشاد و چندین ماه از وعده های رئیس ارشاد سیرجان همچنان این مرکز فرهنگی سیرجان در وضعیت اسف بار گذشته خود به سر می برد، اکنون با وجود این وضعیت نابسامان سینما قدس سیرجان در حالی که در سراسر کشور فیلم های جدید سینمای ایران اکران می شود مردم سیرجان از وجود این موهبت بی بهره اند.

لینک کوتاه:
نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده