ساعت: ۰۷:۵۱ منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۲/۱۲/۲۱ شناسه خبر: 14904

رییس سازمان جهاد کشاورزی استان کرمان گفت: کشاورزانی که مدرک آموزش دوره های کاشت گل محمدی و زعفران را داشته باشند از سال آینده یارانه کاشت گل محمدی و زعفران را می گیرند.

ˈعباس مولایی در بازدید از طرح های کشاورزی گل محمدی و دامی سیرجان افزود: با توجه به شرایط اقلیمی و کم آبی استان، مصمم بر کاشت زعفران و گل محمدی در مناطق مختلف هستیم و بر همین اساس دوره های آموزشی کاشت این دو محصول را پیش رو داریم.

وی بیان کرد: کشاورزانی که آموزش دیده و دارای مدرک لازم توانمندی در کاشت گل محمدی و زعفران باشند از یارانه در نظر گرفته شده استفاده می کنند.

وی گفت: تاکنون 480 هکتار زعفران و دو هزار و600 هکتار گل محمدی در استان ایجاد و اسفند ماه جاری بیش از 800 هکتار گل محمدی در استان کاشت شده است.

رییس سازمان جهاد کشاورزی کرمان افزود: مصمم هستیم در ارتفاعات بالای یکهزار و 800 متر، کاشت گل محمدی داشته باشیم و سالیانه دو هزار هکتار گل محمدی را به گلزارهای گل محمدی اضافه کنیم.

وی اظهار کرد: 300 هکتار گل محمدی در سیرجان داریم و برای تامین نهال یا پاجوش گل محمدی اقدام به تهیه آن از استان های غربی و مناطق مختلف استان کرمان و پیاز زعفران را نیز از استان خراسان تامین کرده ایم که به موقع با طرح یارانه به دست کشاورزان استان خواهد رسید.

مولایی گفت: توسعه طرح های پرورش شترمرغ، کبک و بلدرچین را در اولویت کاری داریم و هم اکنون 10 هزار قطعه شتر مرغ را در سطح استان پرورش می دهیم که به دنبال افزایش تولید هستیم.

لینک کوتاه:
نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده