ساعت: ۱۴:۰۲ منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۴/۰۳/۲ شناسه خبر: 26698

عدم شفاف سازی ها و اطلاع رسانی های مسئولین دولت یازدهم در حذف یارانه، باعث ایجاد این نگرانی در بین مردم شده است این بار اقدامی اینچنینی را در یارانه سوخت اتفاق بیفتد وبه صورت ناگهانی با حذف سهمیه سوخت خود یا کاهش آن مواجه شوند.

به گزارش  “سیرجان خبر”به به نقل از دانا، طبق زمان مقرر شده، واریز سهمیه بنزین خودروها، روز پایانی هر ماه به کارت های سوخت واریز می شود و البته این روال در طول چندین ماهی که این قانون اجرا می شود، رعایت شده است. اما با توجه به اینکه 2 روز از آغاز ماه جدید ـ خرداد ماه ـ می گذرد، هنوز از شارژ کارت های سوخت خودروهای شخصی و موتور سیکلت ها خبری نیست.

این اتفاق برای آحاد جامعه خبر مهمی به شمار می آید و حتی نگرانی هایی را برای آنان ایجاد کرده است؛ چرا که از یک سو از ابتدای اسفندماه سال گذشته میزان سهمیه سوخت خودروها تغییرات محسوسی داشت؛ به طوری که سهمیه خودروهای بنزین سوز آموزشگاه های رانندگی از 300 لیتر در ماه به 60 لیتر، سهمیه بنزین خودروهای دوگانه سوز آموزشگاه های رانندگی از 200 لیتر در ماه به 60 لیتر، سهمیه بنزین یارانه ای تاکسی های خطی بین شهری بنزین سوز از 900 لیتر در ماه به 750 لیتر، سهمیه بنزین یارانه ای تاکسی های خطی بین شهری دوگانه سوز از 600 لیتر در ماه به 500 لیتر کاهش یافت. البته پس از اعمال این تغییرات، هنوز تغییری در میزان سهمیه های بنزین یارانه ای خودروهای شخصی و موتورسیکلت ها را شاهد نبوده ایم.

اما از طرف دیگر در سه ماه گذشته، دولت حذف یارانه دهک های بالای درآمدی را در دستور کار خود قرار داده است و حتی یارانه تعدادی از افراد را هم قطع کرده است. اما نگرانی ازآنجاست که دولت در حالی اقدام به حذف یارانه ها کرده است که قبل از آن هیچ اطلاع رسانی نسبت به این اقدام و تصمیم، به مردم نداشته اند و حتی بعد از اقدام نیز صحبت های ضد و نقیضی از مسئولان مربوطه راجع به این موضوع شنیده اند. به نحوی که یک مسئول خبر قطع یارانه ها را تکذیب کرد و مسئولی دیگر از جدی بودن دولت در اجرای این قانون سخن گفته است.

در حال حاضر هم که این قانون اجرایی می شود، هنوز هیچ یک از مسئولان توضیحی راجع به اجرای این قانون برای مردم نداده و سازو کار و نحوه شناسایی و حذف افراد برای مردم تشریح نشده است و گویا قرار هم نیست تشریح شود.

در هر صورت، عدم شفاف سازی ها و اطلاع رسانی های مسئولین دولت یازدهم در حذف یارانه، باعث ایجاد این نگرانی در بین مردم شده است این بار اقدامی اینچنینی در یارانه سوخت اتفاق بیفتد  و به صورت ناگهانی با حذف سهمیه سوخت خود یا کاهش آن مواجه شوند. چرا که حدود سه سال است یارانه 60 لیتری سوخت به خودروهای شخصی واریز شده است و حذف یا کاهش ناگهانی آن مخصوصاً برای قشر متوسط و آسیب پذیر که روی این قلم یارانه ای حساب باز کرده اند، سخت و مشکل زا خواهد بود.

لینک کوتاه:
نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده