ساعت: ۰۹:۴۳ منتشر شده در مورخ: ۱۴۰۰/۰۸/۹ شناسه خبر: 62836

محمد موقری پور از خانواده هایی که کودکان 9 ماهه تا 7 ساله دارند خواست برای سلامتی کودکان شان، این واکسن را تزریق کرده و در این زمینه سستی نکنند.

به گزاش “سیرجان خبر” واکسیناسیون تکمیلی سرخک، سرخجه و اوریون با هدف پیشگیری از شیوع احتمالی این بیماری ها به علت تردد اتباع خارجی از دیروز 8 آبان تا 21 آبان 1400 به مدت دو هفته در جنوبشرق کشور آغاز شده است.

وی گفت: از آن جایی که در کشورهای همسایه، بیماری سرخک شیوع یافته و مناطق جنوبشرق کشور نیز پذیرای مهاجرین اتباع هست و همچنین چندی پیش چندین مورد سرخک در شهرستان سیرجان شناسایی و رهگیری شده لازم است که یک دوز واکسن تکمیلی MMR (سرخک، سرخجه و اوریون) به کودکان بازه سنی مذکور؛ جدای از برنامه روتین واکسیناسیون شان تزریق شود.

معاون بهداشتی دانشکده علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی سیرجان بیان کرد: اجرا نکردن برنامه‌های ایمن‌سازی در کشورهای همسایه (افغانستان و پاکستان) و طغیان‌ این بیماری ها در آن کشورها، عمده علت اجرای این طرح اعلام شده است.


گفتنی است سرخک یک بیماری دوره کودکی است که در صورت عدم پوشش واکسیناسیون مناسب می تواند به صورت یک بیماری خطرناک درآید.

چنانچه همشهریان گرامی در خصوص این طرح سؤالاتی دارند با کارشناسان گروه بیماری های دانشکده علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی سیرجان با شماره تلفن ۴۲۲۶۲۰۸۰ در میان گذاشته و پاسخ خود را سریعاً دریافت کنند.

لینک کوتاه:
ارسال نظر

نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده