ساعت: ۰۷:۳۵ منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۲/۱۰/۴ شناسه خبر: 13282

هفته بیستم لیگ برتر فوتبال ایران امروز با انجام هشت دیدار پی گیری شد که در مهمترین دیدارها استقلال و پرسپولیس مقابل داماش و ملوان به پیروزی رسیدند.

به گزارش“سیرجان خبر” هفته بیستم لیگ برتر فوتبال ایران روز سه شنبه 3 دیماه با برگزاری هشت دیدار آغاز می‌شود.

**ملوان  صفر  – پرسپولیس  یک

تیم فوتبال پرسپولیس تهران در این هفته و در ساعت 14:30 میهمان تیم فوتبال ‌ملوان بندر‌انزلی است و تقابل دوباره دایی و ‌اسکوکیچ نیز در این مسابقه از نکات قابل توجه این دیدار است و باید دید که شاگردان علی دایی که پس از شکست سنگین مس کرمان آن هم در یک دیدار خارج از خانه طعم خوش پیروزی‌های بیرون از تهران را چشیده‌اند آیا باز هم می‌توانند چنین خاطره خوشی را برای هواداران زنده کنند یا خیر.

تیم فوتبال پرسپولیس در حال حاضر با کسب 36 امتیاز از 19 بازی اخیر خود توانسته صدر جدول را به تسخیر درآورد اما تیم فوتبال نفت تهران با سر‌خپوشان پایتخت هم امتیازات و سایه سنگین نفتی‌ها بر روی سر‌خپوشان احساس می شود و دایی به دنبال فاصله گرفتن از سایر رقبا است. اما تیم فوتبال ملوان بندر‌انزلی که با تغییر و تحولاتی که این اواخر در مالکیت تیم بو‌جود آمده به نظر می‌رسد که انگیزه‌های لازم را برای رویارویی با حریفان پیدا کرده و با توجه به اینکه ملوانان توانسته‌اند در هفته نونز‌دهم تیم فوتبال استقلال خوزستان را با نتیجه 2 بر صفر شکست دهد از شرایط نسبتا خوبی برخوردار شده‌اند و اکنون با 27 امتیاز از 19 بازی رده 7 جدول رده بندی را به خود اختصاص داده‌اند.

قضاوت این دیدار بر عهده محمدرضا اکبریان است که رضا سخندان و مهدی عالیقدر به عنوان کمک داور وی را همراهی می کنند و اشکان خورشیدی هم داور چهارم است.

*ترکیب پرسپولیس اعلام شد
در این بازی پرسپولیس با ترکیب نیلسون، بنگر، سید جلال حسینی، میثم حسینی، حسین ماهینی، رضا حقیقی، مهرداد کفشگری، محسن مسلمان، پیام صادقیان، مهدی سیدصالحی و محمدرضا خلعتبری مانند 2 بازی گذشته به میدان خواهد آمد.
بازی ساعت 14:30 آغاز شد.
پرسپولیس دقیقه 9 توسط محمدرضا خلعتبری و روی پاس بسیار زیبای پیام صادقیان به گل اول رسید.
سید مهدی سیدصالحی از تیم پرسپولیس در دقیقه 31 کارت زرد دریافت کرد.
مازیار زارع از تیم ملوان دقیقه 38 کارت زرد دریافت کرد.
محسن بنگر در آخرین دقیقه نیمه اول، کارت زرد دریافت کرد.
نیمه نخست بازی با برد یک بر صفر پرسپولیس به پایان رسید.
محمدرضا خلعتبری به عنوان بهترین بازیکن زمین انتخاب شد.
نیمه دوم بازی اتفاق قابل توجهی نداشت و بازی در نهایت با برد یک بر صفر پرسپولیس به پایان رسید تا این تیم همچنان صدرنشین لیگ برتر باقی بماند.
**گسترش فولاد   صفر  – ‌صبای ‌قم  یک
تیم فوتبال گسترش فولاد تبریز در هفته بیستم در حالی که به مصاف صبای قم می‌رود که در این دیدار از امتیاز میزبانی برخوردار است و این مسابقه در ساعت 14:30 آغاز می‌گردد البته شاگردان خطیبی نسبت به شاگردان مرفاوی از شرایط بهتری در جدول رده بندی برخوردار هستند به انضمام اینکه گسترش فولاد در هفته نوزدهم مقابل فجر به تساوی بدون گل دست پیدا کرده و ‌صبای قم در آن سو بازی را با نتیجه 2 بر یک به تیم فوتبال استقلال تهران واگذار کرده‌اند و در حال حاضر شرایط نسبتا نا‌مطلوبی را نسبت به حریف خود دارند.
شایان ذکر است: گسترش فولاد تبریز هم اکنون با کسب 20 امتیاز از 19 بازی در رده یازدهم جدول رده بندی قرار دارد و صبای قم نیز با همین تعداد بازی و کسب 16 امتیاز در رتبه 13 جدول رده بندی قرار گرفته است.

قضاوت این دیدار بر عهدهغلامرضا جباری می باشد که رسول فروغی و رضا عبدوس وی را همراهی می کنند. داور چهارم هم حمید حاج ملک می باشد.

بازی ساعت 14:30 آغاز شد.
سید ایمان موسوی از تیم گسترش فولاد، در دقیقه 43 کارت زرد دریافت کرد.
نیمه نخست این دیدار بدون گل مساوی به پایان رسید.
فربد بهزادی دقیقه 57 برای تیم صبای قم گلزنی کرد.
این بازی در نهایت با برد یک بر صفر صبای قم به پایان رسید.
**سایپا‌   یک  – ذوب آهن  صفر
تیم فوتبال سایپای البرز در هفته بیستم و در ساعت 14:30 از حریف اصفهانی خود یعنی ذوب آهن اصفهان پذیرایی می‌کند، این مسابقه در حالی برگزار می‌شود که شاگردان فیرات توانسته‌اند  با کسب 25 امتیاز از 19 بازی در جایگاه 8 جدول رده‌بندی قرار گیرند و در سوی دیگر ذوب آهن اصفهان که این روز‌ها برای فرار از قعر جدول دست و پای می‌زند در حال حاضر با 16 امتیاز از 19 بازی در رده 14 جدول قرار دارد البته طرفداران ذوب آهن امیدوار هستند که با ورود تقوی تغییر و تحولات عمده‌ای را در کسب امتیازات شاهد باشند.

قضاوت این بازی بر عهده تورج حق وردی می باشد که بهرام حسینی و محمد جواد مداح کمک های وی هستند و هادی حاج عباسی داور چهارم این بازی است.

بازی ساعت 14:30 آغاز شد.
کاوه رضایی در دقیقه 33 برای تیم سایپا گلزنی کرد.
نیمه نخست این دیدار یک بر صفر به سود سایپا به پایان رسید.
نیمه دوم این بازی اتفاق خاصی نداشت و در نهایت این بازی با نتیجه یک بر صفر به سود سایپا به پایان رسید.
**مس   یک  – تراکتور سازی  یک
تیم فوتبال تراکتور سازی تبریز در هفته بیستم و در ساعت 15 میهمان تیم فوتبال مس کرمان خواهد بود. این در حالیست که شاگردان مجید جلالی تا کنون توانسته اند 33 امتیاز از 19 بازی خود بدست آورند و جایگاه پنجم جدول رده‌بندی را به خود اختصاص دهند اما مسی ها تنها با کسب 14 امتیاز از 19 بازی در رده 16 جدول قراردارند و خطرات بسیاری را احساس می‌کنند البته شرایط مس‌ از نظر نتیجه‌گیری در هفته گذشته بهتر از حریف تبریزی خود بوده است زیرا آن‌ها با تساوی یک بر یک با ذوب‌آهن در هفته نوزدهم توانسته از یک امتیاز آن دیدار را به خود اختصاص دهند اما تراکتورسازی با شکستی که با نتیجه 2 بر یک از سپاهان متحمل شد درصدد است تا خود را در کورس رقابت با بالانشینان جدول حفظ کند.

قضاوت این دیدار بر عهده سید مهدی سید علی می باشد که مصطفی فراهانی و هادی طوسی وی را همراهی خواهند کرد و علی صفایی نیز داور چهارم خواهد بود.

بازی ساعت 15 آغاز شد.
احمد حسن زاده در دقیقه 7 گل نخست تیم فوتبال مس را به ثمر رساند.
نیم نخست بازی با برد یک بر صفر مس به پایان رسید.
علی کریمی در دقیقه 95 گل تساوی را برای تراکتورسازی به ثمر رساند تا این تیم در دقیقه پایانی از شکست راهایی یابد.
این بازی در نهایت با نتیجه تساوی یک بر یک به پایان رسید.
**سپاهان  3 – فجر  صفر
تیم فوتبال سپاهان در این هفته در ساعت 15 میزبان فجر شهید سپاسی شیراز است این مسابقه در حالی برگزار خواهد شد که بیشتر احتمالات گویای پیروزی یاران کرانچاراست. زیرا طلایی پوشان اصفهان اکنون با 30 امتیاز از 19 بازی در رتبه ششم جدول رده بندی قراردارند و در هفته 19 نیز توانسته اند تیم تراکتورسازی را شکست دهند و از نظر نفرات نیز به نظر برتر از حریف خود هستند.

در سویی دیگر نیز فجر شهید سپاسی شیراز که از هدایت یاوری برخوردار است با کسب 15 امتیاز از 19 بازی در رده 15 جدول قرارگرفته ضمن اینکه دیدار هفته 19 خود را نیز با نتیجه تساوی صفر با گسترش فولاد به پایان رساند و به تقسیم امتیازات اکتفا کرده است و حالا باید دید که آیا مقابل این حریف اصفهانی خود می‌تواند کسب نتیجه کند یا خیر؟

قضاوت این دیدار بر عهده البرز حاجی پور است که مجید ویشگاهی و مهدی ناصحی وی را همراهی خواهند کرد و وحید کاظمی هم به عنوان داور چهارم انتخاب شده است.

بازی ساعت 15 آغاز شد.
مهدی شریفی دقیقه 3 برای سپاهان گلزنی کرد.
امین جهان عالیان دردقیقه 14 اولین کارت زرد سپاهان را دشت کرد.
علی کریمی در دقیقه 18 دومین گل سپاهان را به ثمر رساند.
هادی عقیلی از تیم سپاهان در دقیقه 25 کارت زرد دریافت کرد.
مهرداد کریمیان از تیم فوتبال فجر سپاسی در دقیقه 40 کارت زرد دریافت کرد.
نیمه اول بازی با نتیجه 2 بر صفر به سود سپاهان به پایان رسید.
مهدی شریفی در دقیقه 62 دومین گل خود و سومین گل سپاهان را به ثمر رساند.
صمد زارع از تیم فجر سپاسی در دقیقه 79 کارت زرد دریافت کرد.
مهرزاد معدنچی از تیم فجر سپاسی در دقیقه 90 کارت زرد دریافت کرد.
این بازی در نهایت با نتیجه 3 بر صفر به سود سپاهان به پایان رسید.
**فولاد   صفر – راه آهن  صفر
تیم فوتبال راه‌آهن در هفته جاری در ساعت 15 میهمان تیم فوتبال فولاد خوزستان خواهد بود و به نظر می‌رسد که یاران منصور ابراهیم زاده کار سختی برای مقابله با حریف خود دارند تا بتوانند دست پر از میدان خارج شوند زیرا یاران که تا کنون با کسب 35 امتیاز از 19 بازی در رده چهارم جدول قرار دارد وبه فکر صدرنشینی است اما تیم فوتبال راه‌آهن با کسب 17 امتیاز از 19 بازی توانسته رده یازدهم جدول رده‌بندی را به خود اختصاص دهد و باید دید که تفکرات فکری در این دیدار نسبت به تفکرات ابراهیم‌زاده برتر ی می‌یابد یا اینکه ابراهیم‌زاده گوی سبقت را از فرکی می‌رباید.

داور این بازی جمشید دانش‌مهر است و مهدی الوندی و بابک عباسقلی زاده وی را همراهی می کنند و داور چهارم نیز محمدحسین زاهدی فر است.

بازی ساعت 15 آغاز شد.
نیمه نخست بازی بدون گل مساوی به پایان رسید.
رضا خالقی‌فر، فرزاد آشوبی و آرمان قاسمی از تیم راه آهن و عبداله کرمی از تیم فولاد کارت زرد دریافت کرد.
این بازی با نتیجه تساوی بدون گل به پایان رسید.
**نفت تهران   صفر – استقلال خوزستان  صفر
تیم فوتبال استقلال خوزستان در هفته جاری میهمان تیم فوتبال نفت تهران است که این دیدار نیز در ساعت 15 برگزار شود این مسابقه در شرایطی برگزار گردد که نفت تهران تنها به دلیل تفاضل گل کمتر نسبت به پرسپولیس در رتبه دوم جدول قرار دارد و با 36 امتیاز یحیی گل‌محمدی اکنون در اندیشه صدر نشینی است اما یاران عبداله ویسی که در هفته نوزدهم با نتیجه 2 برصفر متحمل شکست از ملوان شدند و هم اکنون با 22 امتیاز از 19بازی در رتبه‌ی 10 جدول قراردارند و در اندیشه‌ی آن هستند تا خود را به نیمه‌ی بالای جدول رده‌بندی برسانند.

داوری این دیدار بر عهده شاهین حاج بابایی است که حسن یوسفی و تورج عیوض محمدی وی را همراهی خواهند کرد و رضا عادل داور چهارم خواهد بود.

بازی ساعت 15 آغاز شد.
نیمه نخست بازی بدون گل به پایان رسید.
وریا غفوری از تیم نفت تهران و سهراب بختیاری زاده و محمود تیغ نورد از تیم استقلال خوزستان در این بازی کارت زرد دریافت کردند.
این بازی در نهایت با تیاوی بدون گل به پایان رسید تا نفت تهران فاصله اش با پرسپولیس صدرنشین بیشتر شود.

**استقلال   یک – داماش   یک

تیم فوتبال استقلال تهران آخرین دیدار هفته بیستم را مقابل داماش گیلان برگزار خواهد کرد. این دیدار در ساعت 16:25 در ورزشگاه آزادی برگزار می‌‌شود و یاران امیرقلعه نویی به دنبال آن هستند که فاصله امتیازات خود را با حریفان بیشتر کنند و در صدد گرفتن سه امتیاز این دیدار از یاران افشین ناظمی هستند و این در حالیست که تیم استقلال اکنون با 35 امتیاز از 19 بازی در رتبه سوم جدول رده‌بندی قرار گرفته و تیم فوتبال داماش گیلان با 22 امتیاز از 19 بازی توانسته جایگاه نهم جدول رده‌بندی را به خود اختصاص دهد.
*ترکیب استقلال اعلام شد
در بازی امروز استقلال با ترکیب: سیدمهدی رحمتی، خسرو حیدری، پژمان منتظری، امیرحسین صادقی، حنیف عمران‌زاده، پژمان نوری، آندرانیک تیموریان، جواد نکونام، ایمان باصفا، محمد قاضی و آرش برهانی برابر داماش به میدان خواهد رفت.
بازی ساعت 16:20 آغاز شد.
حنیف عمران زاده از تیم استقلال در دقیقه 14 کارت زرد دریافت کرد.
عمران زاده در دقیقه 40 برای آبی ها گلزنی کرد.
نیمه اول بازی با حساب یک بر صفر به سود استقلال به پایان رسید.
محمد قاضی و امیرحسین صادقی از تیم استقلال تهرات در دقیقه 82 کارت زرد دریافت کردند.
این بازی در نهایت با نتیجه یک بر صفر به سود استقلال به پایان رسید.

لینک کوتاه:
ارسال نظر

نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده