ساعت: ۱۳:۱۹ منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۹/۰۷/۸ شناسه خبر: 60272

رئیس جهاد کشاورزی شهرستان سیرجان گفت:کشاورزان سیرجانی امسال 16 هزارتن پسته تولید خواهند کرد و طی مدت برداشت 380 هزار نفر روز کارگر مشغول به کار شدند.

به گزارش “سیرجان خبر” مدیر جهاد کشاورزی شهرستان سیرجان کار برداشت پسته  از 43 هزار هکتار باغات پسته شهرستان آغاز شده و تا نیمه آبان ماه ادامه دارد.

وی بیان داشت: کشاورزان سیرجانی امسال بیش از 16 هزارتن پسته تولید خواهند کرد و فصل برداشت محصول هم موجب رونق اشتغال شده و طی مدت برداشت 380 هزار نفر روز کارگر مشغول به کار شدند و بیش از 150 ترمینال مکانیزه ضبط پسته و فرآوری محصول پسته در شهرستان فعال هستند.

محمودآبادی ارقام پسته تولیدی را اکبری، احمدآقایی، فندقی و کله‌قوچی عنوان کرد و گفت: اما امسال با مراقبت و مشاوره کارشناسان جهاد کشاورزی محصول با کیفیت بهتری به بازار عرضه می‌شود و محصول پسته هم به دلیل قیمت مناسب، ارزش افزوده و صرفه اقتصادی خوبی را برای کشاورزان دارد.

وی به محدودیت‌های آبی منطقه در بخش کشاورزی نیز اشاره کرد و افزود: ضرورت دارد کشاورزان پسته برای تجهیز باغ‌های خود به سیستم آبیاری نوین و قطره‌ای اقدام کنند تا بتوانند در آتی نیز برداشت محصول خوبی داشته باشند و تاکنون فقط  14 هزار هکتار به این سیستم آبیاری تجهیز شدند که در حال حاضر فرصت خوبی برای استفاده از تسهیلات بلاعوض و امکانات برای اجرای سیستم آبیاری طرح آبیاری قطره‌ای  در باغ‌های پسته فراهم شده است.

مدیر جهاد کشاورزی سیرجان تعداد بهره‌برداران این محصول را 39 هزار نفر روزاعلام کرد و بر همکاری مستمر و مشاوره با کارشناسان جهاد کشاورزی در راستای نگهداری درخت پسته برای تولید محصول خوب تاکید کرد.

لینک کوتاه:
نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده