ساعت: ۱۳:۰۹ منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۳/۰۵/۹ شناسه خبر: 18358

در روز نهم مردادماه 1366 شمسی برابر با ششم ذیحجّه سال 1407 قمری، هزاران زائر ایرانی و تعدادی از زائران دیگر کشورهای اسلامی در مکه معظّمه و خانه خدا، در حال انجام فریضه الهی برائت از مشرکین بودند که به دست ماموران دولت وهابی عربستان سعودی مورد تهاجم وحشیانه قرار گرفته و به شهادت رسیدند.

به گزارش“سیرجان خبر” زائران خانه خدا، مراسم برائت را همه ساله با الهام از تعالیم اسلام و قرآن برگزار می‌کنند و در آن، ضمن دعوت مسلمانان به اتحاد، بیزاری خود را از دشمنان اسلام به ویژه آمریکا و رژیم صهیونیستی اعلام می‌دارند.

بر اثر این یورش بی‌رحمانه در خانه امن الهی، 400 نفر از حُجّاج ایرانی به شهادت رسیده و بیش از هزار نفر نیز زخمی شدند. حمله به زائران خانه خدا نشان داد که سردمداران وهابی عربستان، نه تنها لیاقت خدمت به حرمین شرفین در این کشور را ندارند، بلکه برای اثبات سرسپردگی خویش حاضرند احکام مُحکم الهی را نیز زیر پا بگذارند. برگزاری مراسم برائت از مشرکین در جریان اجتماع بزرگ و پرشکوه حجّ، تاثیر آن را دوچندان می‌کند.

با توجه به این اهمیت، رهبر کبیر انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری، حضرت آیت‌اللَّه خامنه‌ای، همه ساله بر انجام هرچه باشکوه‌تر مراسم برائت از مشرکین تاکید داشته و دارند.

hojaj igraci hojaj iraci hojaj irani

لینک کوتاه:
ارسال نظر

نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده