ساعت: ۱۰:۱۶ منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۹/۱۱/۱۳ شناسه خبر: 61319

مدیر غذا و داروی دانشکده علوم پزشکی سیرجان گفت: مشکل کمبود انسولین نوومیکس یک مشکل کشوری است و در استان کرمان نیز منجر به نارضایتی مردم شده است.

به گزارش “سیرجان خبر” دکتر عباس فخریان اذعان کرد: در سیرجان حدود ۹۰۰ نفر هر ماهه بین ۵ تا ۷ عدد سهمیه انسولین نوومیکس دارند که متاسفانه تعداد ارسال شده به حدی کم است که حتی به هر نفر، یک عدد هم نمی‌رسد و منتظر هستیم که در هفته آینده مجددا سهمیه‌ای به سیرجان اختصاص یابد.

وی بیان کرد: حدود ۲۲۲۰ نفر در سیرجان انسولین قلمی استفاده می‌کنند که ۹۰۰ نفر از آنها به انسولین نوومیکس نیاز داشته و بقیه انسولین‌هایی مثل لانتوس، اپیدرا و… استفاده می‌کنند.

دکتر فخریان اظهار کرد: به خاطر موقعیت خاص سیرجان تعدادی از بیماران از شهرهای اطراف نیز جهت درمان به شهرستان سفر کرده و جهت تهیه داروی سهمیه‌ای اقدام می‌کنند که باعث می‌شود، کمبودها بیشتر شود.

مدیر غذا و داروی دانشکده علوم پزشکی سیرجان گفت: انسولین در ایران نیز تولید می‌شود و امیدواریم با عرضه بیشتر این مشکل حل شود.

فخریان به بیماران دیابتی مصرف کننده انسولین نوومیکس پیشنهاد کرد که با هماهنگی پزشک خود نسبت به تغییر نوع انسولین مصرفی و دوز آن اقدام کنند تا اینکه این مشکل رفع شود.

گفتنی است داروهای سهمیه‌ای از سوی هلال احمر هر شهرستان توزیع می‌شود.

لینک کوتاه:
نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده