ساعت: ۱۰:۳۷ منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۷/۰۳/۲۲ شناسه خبر: 49346

کمیته های تخصصی بانوان در کمیسیون بانوان شهرستان سیرجان و با رویکرد توجه ویژه به مسائل مربوط به بانوان تشکیل خواهند شد.

به گزارش “سیرجان خبر” به نقل از روابط عمومی فرمانداری ویژه سیرجان، در جلسه کارگروه بانوان و خانواده شهرستان که با حضور معاون سیاسی فرماندار و اعضای این کارگروه برگزار شد ضمن بررسی برنامه های سال جاری این کارگروه ، کمیته های تخصصی بانوان تشکیل و اعضای این کمیته ها مشخص شد.
معاون سیاسی اجتماعی فرماندار با اشاره به این که جمعیت عمده متکدیان چهار راه های شهر را بانوان تشکیل می دهند گفت: ساماندهی این بانوان که جمعیت آنها نیز رو به افزایش است در دستور کار قرار گرفته است.
دکتر امینی زاده مشاور امور بانوان فرماندار هدف اصلی کارگروه بانوان را تشکیل کمیته های تخصصی بانوان عنوان کرد و گفت: این کارگروه ها در بخش های (فرهنگی اجتماعی، ورزش و نشاط اجتماعی، سلامت وتندرستی، آموزش و اقتصاد و کارآفرینی) تعریف و برای هریک از این کارگروه ها دبیر و عضو مشخص خواهد شد تا بتوانیم در قالب آنها به مسائل و مشکلاتی که بانوان با آنها دست و پنجه نرم می کنند بپردازیم.
وی همچنین برنامه های کمیسیون بانوان شهرستان سیرجان در سال جاری را عنوان و تاکید کرد: این برنامه ها با الویت اهمیت به بحث آموزش در دستور کار کمیسیون هستند تا بتوانیم قدم های مثبتی در این زمینه برداریم.
آموزش سلامت و خود مراقبتی بانوان، آموزش مهارت های زندگی ، آموزش سلامت و تغذیه سالم ، اجرای طرح ورزش و نشاط اجتماعی ، ساخت خوابگاه های دخترانه ، ایجاد مرکز DIC بانوان ، احداث کلینیک مشاوره سلامت بانوان ، طرح توانمند سازی زنان زندانی و … از جمله برنامه هایی است که کمیسیون بانوان شهرستان سیرجان قصد دارد در سال 97 به آنها بپردازد.

لینک کوتاه:
ارسال نظر

نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده