ساعت: ۱۱:۱۴ منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۲/۰۷/۳۰ شناسه خبر: 11199

کنگره آمریکا تحویل ۱۰ فروند هواپیمای بدون سرنشین را به ترکیه به دلیل روابط نزدیک رئیس سازمان جاسوسی این کشور با تهران، به تعویق انداخته است.

sena amricaبه گزارش“سیرجان خبر” به نقل از تسنیم،کنگره آمریکا به دلیل نزدیکی هاکان فیدان رئیس دستگاه اطلاعاتی ترکیه به مقامات ایران، تحویل 10 فروند هواپیمای بدون سرنشین‌ به آنکارا را به  تعویق انداخته است.

بر اساس این گزارش، آمریکا قرار بود،10 فروند هواپیماهای بدون سرنشین را در ژوئن 2012 (تیر 1391) به ترکیه تحویل دهد اما کنگره به دلیل روابط نزدیک دستگاه‌های اطلاعاتی ترکیه و ایران با تحویل این هواپیماها مخالفت کرده است.

چند روز پیش، واشنگتن پست در گزارشی مدعی شد، دولت رجب طیب اردوغان نخست وزیر ترکیه هویت نزدیک به 10 جاسوسی را که در خاک این کشور با ماموران موساد دیدار کرده‌اند، به ایران ارائه کرده است.

بر اساس این گزارش، سرویس‌های جاسوسی رژیم صهیونیستی بخشی از شبکه جاسوسی خود درباره ایران را در ترکیه که هم مرز با این کشور است، مستقر کرده‌اند.

واشنگتن به نقل از یک منبع آگاه گزارش داده که این اقدام ترکیه یک ضربه مهم امنیتی به اسرائیل است.

بر اساس این گزارش، اسرائیل معتقد است که هاکان فیدان رئیس دستگاه اطلاعاتی ترکیه که روابط دوستانه‌ای با تهران دارد، این اقدام را انجام داده است.

لینک کوتاه:
نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده