ساعت: ۱۸:۵۳ منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۲/۰۸/۱۸ شناسه خبر: 12036

تیم فوتبال گوانگژو اورگراند چین با غلبه بر نماینده کره جنوبی به عنوان قهرمانی لیگ قهرمانان آسیا رسید.

lig ghahremanan asiaبه گزارش“سیرجان خبر” در دیدار برگشت از مرحله فینال لیگ قهرمانان آسیا از ساعت 15:30 امروز (شنبه) تیم فوتبال گوانگژو اورگراند چین در ورزشگاه تیانه پذیرای اف‌سی‌ سئول کره جنوبی بود.

شاگردان مارچلو لیپی که در دیدار رفت موفق شده بودند در خانه حریف کره‌ای خود به نتیجه تساوی 2 بر 2 برسند، در این بازی با نتیجه یک بر یک متوقف شدند تا در مجموع 2 دیدار رفت و برگشت نتیجه کار 3 بر 3 شود اما گوانگژو به لطف گل‌زده بیشتر در خانه حریف به عنوان قهرمانی آسیا رسید.

در این بازی ابتدا گوانگژو در دقیقه 58 توسط دی‌الیویرا کاردوسو الکسن تور دروازه میهمان را به لرزه درآورد ولی این برتری تنها 4 دقیقه دوام داشت چون دژان دامیانوویچ موفق شد کار را برای اف‌سی سئول به تساوی بکشاند.

آخرین قهرمانی چینی‌ها در رده باشگاهی قاره کهن به فصل 90-1989 در رقابت‌های جام باشگاه‌های آسیا باز می‌گشت که تیم لیائونینگ در مجموع 2 دیدار رفت و برگشت با نتیجه 3 بر 2 بر نیسان اف‌سی ژاپن غلبه کرد و به مقام قهرمانی آسیا رسید.

اف‌سئول در حالی به عنوان نایب قهرمانی این رقابت‌ها رسید که در 4 سال گذشته 4 تیم مختلف کره‌ای به فینال این رقابت‌ها رسیده و 3 قهرمانی را برای این کشور شرق آسیایی به ارمغان آورده بودند.

از فصل 03-2002 که لیگ قهرمانان آسیا راه‌اندازی شد هیچ تیم چینی تا به امروز موفق نشده بود به فینال این رقابت‌ها راه یابد ولی گوانگژو با هدایت سرمربی ایتالیایی خود به ناکامی چینی‌ها در آسیا خاتمه داد.

لینک کوتاه:
ارسال نظر

نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده