ساعت: ۱۵:۴۴ منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۴/۰۷/۴ شناسه خبر: 29227

همزمان با ایام هفته دفاع مقدس یادواره سردار شهید حسین نادری، جوان ترین فرمانده گردان دفاع مقدس در سیرجان برگزار می شود.

به گزارش خبرنگار حماسه و دفاع “سیرجان خبر”، ستاد برگزاری کنگره شهدای شهرستان سیرجان از برگزاری یادواره سردار شهید حسین نادری، جوان ترین فرمانده گردان دفاع مقدس، در روز دوشنبه بعد از نماز مغرب و عشاء با حضور اقشار مختلف مردم، مقابل منزل پدر شهید نادری واقع در چهارراه مهدیه خبر داد.

گفتنی است شهید حسین نادری در بیستم فروردین ماه 1347 در شهرستان سیرجان استان کرمان به دنیا آمد و در فضای معنوی و آمیخته با عشق اهل بیت خانواده ای متوسط رشد یافت. دوران دبستان را در مدرسه سعدی سیرجان سپری کرد و پس از طی دوره ی راهنمایی به دبیرستان امام سیرجان رفت و تحصیلات خود را در رشته ی علوم تجربی ادامه داد. او در این دوره همکاری بسیار زیادی را با اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان به عمل آورد. و در کنار تحصیل علم مدارج کمال و تقوا را طی نمود. حسین نادری در 15 سالگی برای اولین بار به صورت بسیجی به جبهه پا گذاشت و در گردان های رزمی سازماندهی شد و سپس وارد سازمان ادوات گردید .
تدبیر شجاعت و قدرت بالای تصمیم گیری در کنار تعبد و اخلاص از حسین نادری فرمانده ای ساخت که به سرعت فرمانده ی گردان ضد زره، جانشین گردان ضد زره، فرمانده گردان ضد زره و جانشین عملیات تیپ ادوات شد و سپس به عنوان فرمانده ی گردان 416 عاشورا لشکر 41 ثارالله انجام خدمت کرد. از حسین نادری که در سن 18 سالگی به سمت فرماندهی گردان رسیده بود به عنوان جوانترین فرمانده گردان نیروی زمینی سپاه یاد می شود.
تقدیر الهی بر آن بود که حسین نادری در سن 21 سالگی و در سپیده دم یکشنبه دوم مرداد ماه سال 1367 در بیت المقدس هفت به شهادت برسد و سرزمین مقدس شلمچه را شاهدی بگیرد بر حیات مظلومانه اش.
روحش شاد و یادش گرامی.

 

 

 

لینک کوتاه:
ارسال نظر

نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده