ساعت: ۱۹:۳۶ منتشر شده در مورخ: ۱۴۰۰/۰۱/۱۸ شناسه خبر: 61702

مدیر جهاد کشاورزی سیرجان گفت: سرمای دو شب گذشته موجب سرمازدگی 100 درصد باغات پسته سیرجان شد.

به گزارش “سیرجان خبر” سرد شدن هوای و کاهش دما به زیر صفر درجه سانتیگراد طی چند روز گذشته در سیرجان موجب یخ زدن شکوفه های باز شده در این شهرستان به ویژه شهرزیدآباد شده است.

از ابتدای آغاز فصل زمستان شرایط آب و هوایی در این شهرستان به گونه دیگر بوده است و با سال های گذشته بسیار متفاوت بوده است و نسبت به سال گذشته بارندگی در این شهرستان کاهش داشته است و هوا نیز مانند سال های گذشته سرد نشده و هوا در بسیاری از روز ها گرم بود به طوری که درختان شروع به شکوفه زدن کردند.

گرم شدن هوا طی روز های گذشته در این شهرستان موجب باز شدن شکوفه درختان شد که سرد شدن هوا و کاهش دما به زیر صفر طی موجب سرمازدگی درختان شده است.

مدیر جهاد کشاورزی سیرجان در گفت وگو با خبرنگار ما گفت: سرمای دو شب گذشته موجب سرمازدگی 100 درصد باغات پسته سیرجان شده است.

اکبر محمود‌آبادی با بیان اینکه سرمازدگی طی دو شب گذشته به دمای منفی 5 درجه در این شهرستان رسید، اظهار کرد: بر اثر این سرمازدگی، 43 هزار هکتار باغات پسته بین 25 تا 90 درصد خسارت دیدند.

مدیر جهاد کشاورزی سیرجان عنوان کرد: در برآورد کارشناسان کشاورزی جمع خسارات به 19 هزار و 500 میلیارد ریال است که شدت سرما به‌گونه‌ای بود که در محصول سال آینده را نیز تحت تاثیر قرار داده است و گزارش‌ها حاکی از شوک بزرگ در بخش کشاورزی و خسارات سنگین دارد.

لینک کوتاه:
نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده