ساعت: ۱۱:۳۰ منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۹/۰۹/۲۷ شناسه خبر: 61066

متخصص بیماری‌های عفونی دانشکده علوم پزشکی سیرحان گفت: در خانه بمانیم و با همان جمع خانوادگی و بدون مهمانی و دورهمی از شب یلدا استفاده کنیم.


به گزارش “سیرجان خبر” متخصص بیماری‌های عفونی دانشکده علوم پزشکی سیرحان با تاکید بر اینکه برگزاری مراسم شب یلدا، نگرانی اصلی این روزهای کادر درمان، مسئولان و مردم است، گفت: باید امسال این طوفان را هم پشت سربگذاریم و شب یلدا هم همانند سایر جشن ها، مراسمات و دورهمی های همیشگی که در سال ۹۹، استثنایی برگزار شد، در خانه بمانیم و با همان جمع خانوادگی و بدون مهمانی و دورهمی از این شب استفاده کنیم.

دکتر زهرا یزدانپناه با اشاره به این که رخداد گسترش کووید۱۹ ناشی از مواجه و تماس است، اظهار کرد: به هر میزان که مواجه با عوامل بیماری زایی بیشتر باشد، احتمال افزایش بار همه‌گیری کووید۱۹ بیشتر خواهد شد.

وی، ضمن اظهار تاسف از این که شیوع بیشتر اپیدمی کرونا، صرفا با افزایش مبتلایان همراه نیست، افزود: مرگ و میرنیز یکی از پیامدهای تلخ این بیماری است.

این پزشک متخصص عفونی با اشاره به این که ویژگی برجسته ویروس کووید، قدرت سرایت پذیری بسیار زیاد است، افزود: شیب ملایمی که امروز در شیوع کرونا ایجاد شده حاصل تلاش های شبانه روزی سیاست گذاران و رعایت توصیه های بهداشتی از سوی مردم است و بایستی ادامه پیدا کند تا شهرستان دوباره دچار بحران نشود.

دکتر یزدانپناه با بیان این که شب یلدا در فرهنگ ایرانیان نماد دورهمی و برپایی جشن است، تاکید کرد: امسال با وجود کرونا این دورهمی می تواند قاتل جانمان یا عزیزانمان شود پس امسال شب یلدا را متفاوت و مجازی برگزار کنیم.

لینک کوتاه:
نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده