ساعت: ۰۹:۵۲ منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۷/۰۸/۲۱ شناسه خبر: 50999

پس از زلزله کرمانشاه سلبریتی های همیشه حاضر در صحنه شماره حساب هایی برای دریافت کمک های مردمی منتشر کردند که تا کنون مشخص نکرده اند سرنوشت این پول ها چه شده و چه خدماتی به مردم زلزله زده رسانده اند.

به گزارش “سیرجان خبر” به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ در شامگاه 21 آبان ماه سال 96 زلزله ای در کرمانشاه بسیاری از مردم را داغدار کرد و خسارات جانی و مالی فراوانی را به جا گذاشت؛ در این بین مردم شریف ایران مانند همیشه نشان دادند که «بنی آدم اعضای یک پیکرند؛که در آفرینش زیک گوهرند» تنها یک شعر و شعار نیست و این مردم عزیز هرگز یکدیگر را در شرایط سخت تنها نمی گذارند.

چهره های مشهور فراوانی نیز پس از وقوع زلزله برای ابراز همدردی و کمک روحی به مناطق زلزله زده رفتند؛ این اتفاق پیامدهای بسیاری داشت که هم می توان از آن ها به خوبی و هم به بدی یاد کرد؛ مردم زلزله زده از این که این سلبریتی ها در کنار آن ها قرار گرفتند خوشحال شدند، حضور این افراد قطعا تاثیرات مثبتی در آن زمان داشته و نمی توان منکرش شد، این که مردم آسیب دیده این افراد را در کنار خود حس می کردند و روحیه می گرفتند را نمی شود انکار کرد، یک تاثیر مثبت دیگر که حضور این سلبریتی ها در مناطق زلزله داشت این بود که نگاه مسئولین را بیشتر به آن سمت معطوف می کرد و باعث می شد که مردمان آسیب دیده دیرتر فراموش شوند اما یک مساله اساسی که وجود دارد خودنمایی یک عده از سلبریتی ها و سلفی گرفتن با مردم بی خانمان بود که کاملا مشخص بود تنها برای گرفتن سلفی و نشان دادن خودشان به آنجا رفته بودند.

برخی از سلبریتی ها دست به انتشار شماره حساب هایی زدند تا کمک های مردمی را جمع کنند و به مردم زلزله زده کمک رسانی کنند، مردم نیز مانند همیشه همدلی و نوع دوستی خود را نشان دادند و مبالغ زیادی را به حساب این افراد واریز کردند اما نکته مد نظر این است که پول های جمع آوری شده مشخص نشد که کجا و چگونه صرف زلزله زدگان شد.

Image result for ‫سلبریتی هایی که برای زلزله زدگان کرمانشاه شماره حساب منتشر کردند‬‎

Image result for ‫سلبریتی هایی که برای زلزله زدگان کرمانشاه شماره حساب منتشر کردند‬‎

یک سال از زلزله کرمانشاه می گذرد و برخی از این سلبریتی ها هنوز مشخص نکرده اند که کمک های مردمی را صرف چه کاری کرده اند، آیا پول های مردم هنوز در حساب آنها است و سود بانکی حاصل از آن را دریافت می کنند؟

سپس نهاد های مربوطه که از آن ها می خواهند در قبال پول های دریافتی از مردم باید پاسخگو باشند شروع به هوچی گری می کنند و احضاریه ها را در صفحات شخصی شان در فضای مجازی منتشر می کنند و می گویند که آی مردم ما را بازخواست می کنند.

در جواب باید به این افراد گفت که اگر از کار و صداقت خود مطمئن هستید چرا خدماتی که به مردم زلزله زده کرمانشاه رسانده اید را نشان نمی دهید؟ پول هایی که مردم نزد شما سپرده اند برای این بوده که هرچه سریع تر آن مردم خسارت دیده از شرایط نامناسب پس از زلزله بیرون بیایند و قطعا این که پس از یک سال هنوز خبری از خدمات شما نیست اصلا قابل هضم نخواهد بود.

مردم هم در فضای مجازی واکنش هایی به این سلبریتی ها داشتند و آن ها را مورد موآخذه قرار دادند.

Image result for ‫سلبریتی هایی که برای زلزله زدگان کرمانشاه شماره حساب منتشر کردند‬‎

سازمان هلال احمر هم برای این که به این افراد نشان دهد که مردم به این سازمان اعتماد دارند و می دانند که به بهترین شکل و با تمام توان به زلزله زدگان خدمت رسانی می کنند میزان کمک های مردمی را اعلام و آن را با مورد مشابهی در گذشته مقاسه کرد.

فرهاد تجری، نایب رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی در گفتگویی گفت: ماندن کمک‌های نقدی مردم در حساب سلبریتی‌ها هیچ‌توجیهی ندارد و نمی‌دانم که قرار است چه مشکلی را از مردم در آینده حل کند و به رغم اینکه مرجع دریافت و جذب کمک‌های مردمی باید هلال احمر و نهادهای حمایتی چون کمیته امداد امام خمینی(ره) باشد، به دلیل ورود سلبریتی‌ها این نهادها نتوانستند پاسخگویی درخور و مناسبی را ارائه دهند. از چهره‌های شاخص هنرمند، ورزشکار و افراد شناخته شده که در فضای مجازی شماره حساب بانکی برای دریافت کمک نقدی اعلام کرده بودند، این انتظار می‌رود که حداقل در حد یک یادداشت درباره سرنوشت کمکی که چند میلیارد تومان بود، روشنگری کنند. حداقل باید مشخص شود این حجم از پول و سودهای انباشته شده بانکی ناشی از رسوب پول در حساب‌ها، تا چه حد می‌تواند در راه بازسازی مناطق زلزله‌زده مفید باشد.

سلبریتی ها چه مرجعیتی برای مردم پیدا کرده اند که در چنین مواقعی سوپرمن می شوند و همه ارگان های دولتی و خدمات رسانی به مردم را زیر سوال می برند و اعلام می کنند که به جای کمک به نهادهای کمک رسانی مانند هلال احمر، پول به حساب ما واریز کنید تا بهتر و صادقانه تر به زلزله زدگان کمک کنیم؟

لینک کوتاه:
ارسال نظر

نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده