ساعت: ۲۱:۰۴ منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۲/۰۷/۲۱ شناسه خبر: 10742

جلسه ستاد تنظیم بازار فردا در حالی برگزار می‌شود که قیمت این کالای پرمصرف در بازار به هر کیلو 7800 تومان رسیده‌ است و ستاد تنظیم بازار به دلیل حمایت از تولیدکنندگان هنوز اجازه آزادسازی ذخیره‌های این کالا را به منظور کاهش قیمت در بازار به شرکت پشتیبانی امور دام نداده‌ است.

morghبه گزارش “سیرجان خبر” به نل از ایسنا، با توجه به روند صعودی قیمت مرغ در بازار قرار است فردا درباره‌ی تعیین قیمت مرغ در ستاد تنظیم بازار تصمیم‌گیری شود.

در حال حاضر قیمت هر کیلو مرغ در بازار آزاد بیش از هفت هزار و 500 تومان است. این در حالی است که پورکاوه – مدیرکل تامین و توزیع کالای وزارت صنعت، معدن و تجارت _ اعلام کرده است که قیمت مرغ باید بین 6500 تا 7000 تومان باشد.

در حالی شاهد این اظهارات هستیم که قیمت مرغ در بازار رو به افزایش رفته و هنوز از سوی ستاد تنظیم بازار دستوری برای آزاد‌سازی ذخیره‌سازی مرغ در راستای تنظیم بازار این کالا صورت نگرفته است.

در همین زمینه رضا سالمی _ مدیر کل تامین دام و فرآورده‌های محصولات دامی شرکت پشتیبانی امور دام _ در گفت‌وگو با ایسنا با تاکید بر این‌که تاکنون از سوی ستاد تنظیم بازار مصوبه‌ای برای توزیع و قیمت‌گذاری مرغ نداشته‌ایم، خاطر نشان کرد: به منظور آزاد‌سازی ذخیره‌سازی‌ شرکت پشتیبانی امور دام باید مصوبه‌ای از ستاد تنظیم بازار دریافت کنیم.

وی ادامه داد: در این مصوبه باید تعیین شود که قیمت هر کیلو مرغ چقدر بوده و میزان توزیع نیز مشخص شود.

سالمی در واکنش به این سوال که چرا علی‌رغم افزایش قیمت مرغ در بازار شرکت پشتیبانی امور دام مجوزی را از ستاد تنظیم بازار برای توزیع مرغ نگرفته است، گفت: ما فقط عاملی برای توزیع هستیم و عملکرد ما براساس مصوبات این ستاد است در جلسه‌ی فردای ستاد تنظیم بازار درباره‌ی این موضوع تصمیم‌گیری می‌شود.

قیمت مرغ دیروز با حضور نماینده‌های تولیدکنندگان در وزارت جهاد کشاورزی بررسی و پیشنهاد تولیدکنندگان به ستاد تنظیم بازار ارسال شده‌است تا فردا دوشنبه در جلسه ستاد تنظیم بازار قیمت نهایی مرغ مشخص و ابلاغ شود.

لینک کوتاه:
نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده