ساعت: ۱۴:۰۰ منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۲/۰۹/۷ شناسه خبر: 12613

طبق اطلاعات به دست آماده شهدای مهاجر افغان مدافع حرم؛ محدود به دو شهید تشییع شده دیروز در قم نیستند. ۷شهید دیگر دیروز در مشهد، اصفهان و تهران تشییع شدند. امروز صبح نیز قرار است یک شهید دیگر در بهشت‌زهرا تشییع شود.

shohadai afghan moghim iranبه گزارش“سیرجان خبر” به نقل از تسنیم،مراسم تشییع پیکر پاک شهید رضایی و میرزایی دیروز در قم برگزار شد. اما این شهدای مهاجر افغان فقط محدود به این دو شهید نیستند.

شهید ابراهیم رضایی و شهید نجیب‌الله میرزایی بعد از سه ماه حضور در سوریه، به تازگی به شهادت رسیده‌اند. این دو شهید، در دفاع از حریم ولایت به سوریه رفته بودند.

مراسم تشییع پیکر این شهیدان عصر روز گذشته از مسجد امام حسن عسکری(ع) تا حرم حضرت معصومه(س) برگزار گردید.در این مراسم برخی از مسئولان بنیاد شهید قم و جمع کثیری از افغانی های مهاجر در قم و مردم شهر قم حضور داشتند. پیکر این شهیدان پس از اقامه نماز میت توسط آیت الله سعیدی تولیت حرم و امام جمعه قم، در قبرستان بهشت معصومه(ع) واقع در ابتدای اتوبان قم – تهران در قطعه شهدای مدافع حرم و در جوار مزار شهدای گمنام به خاک سپرده شد.

شهید رضایی اهل ولایت میدان در افغانستان است و چند سال پیش به ایران مهاجرت کرده بود و با پدرومادرش زندگی می‌کرد. نجیب‌الله میرزایی هم که در این سال‌ها پدر و مادرش را از دست داده بود با خواهر و برادرش زندگی می‌کرد.

گفتنی است مراسم یادبود و بزرگداشت این شهیدان روز جمعه 8 آذر از ساعت 14 در مسجد امام حسن عسکری(ع) قم برگزار می گردد.

هم زمان با تشییع این دو شهید در قم، پیکر 7 شهید مهاجر افغان دیگر نیز که در دفاع از حریم ولایت به سوریه رفته بودند، در شهرهای مشهد، اصفهان و تهران پس از تشییع به خاک سپرده شد.

امروز صبح نیز پیکر یک شهید افغان مقیم در ایران ساعت 10 صبح در بهشت‌زهرا(س) تهران تشییع خواهد شد.پیکر سید علی حسینی، یک مهاجر افغان دیگر مقیم ایران نیز به ایران بازگشته است، دیروز قرار بود پیکر پاک این شهید تشییع شود که ظاهرا به دلایلی به امروز افتاده است.

سید علی حسینی، یک دختر 2 ساله دارد و ماه دومی بود که در سوریه حضور داشت.

لینک کوتاه:
ارسال نظر

نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده