ساعت: ۰۱:۵۴ منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۴/۰۳/۲ شناسه خبر: 26676

بر اثر حمله تروریستی به مسجد شیعیان در استان قطیف عربستان، ۲۱ نفر شهید و ۱۲۳ نفر دیگر زخمی شدند.

به گزارش“سیرجان خبر” به نقل از تسنیم،وزارت بهداشت عربستان اعلام کرد که بر اثر وقوع انفجار در مسجد امام علی(ع) در استان قطیف واقع در شرق عربستان، دست کم 21 تن شهید و 123 نفر زخمی شدند.

وزارت کشور عربستان اعلام کرد که این انفجار در شهرک “القدیح” در قطیف عربستان روی داده است.

گزارش شده که این حمله انتحاری بوده  و در حین نماز جمعه به وقوع پیوسته است.

خبرگزاری رویترز به نقل از شاهدان حادثه گزارش داد که یک عامل انتحاری هنگام برپایی نماز جمعه خود را در میان نمازگزاران منفجر کرده است.

بر اساس گزارش ها، در این مسجد بیش از 150 نمازگزار در حال ادای نماز جمعه بودند .

بیمارستان‌ مرکزی قطیف نیز از مردم خواست برای نجات جان زخمی‌های این حمله تروریستی، خون اهدا کنند.

این در حالی است که رسانه های عربستان به آمار دقیق قربانیان این حمله تروریستی اشاره ای نکردند. سایت عاجل وابسته به عربستان سعودی به نقل از یک منبع پزشکی از شهادت 20 نفر در این حمله تروریستی خبر داد.

پیش از این برخی از رسانه های سعودی تعداد شهدای این حمله تروریستی را 6 نفر اعلام کرده بودند. خبرگزاری رویترز به نقل از شاهدان پیش از این گزارش داده بود که در این انفجار، دست‌کم 30 نفر شهید و زخمی شده‌اند‎.

شبکه العربیه با اشاره به کشته شدن 6 نفر و زخمی شدن تعدادی دیگر در این انفجار، گزارش داد که زخمی ها به بیمارستان مضر و بیمارستان مرکزی القطیف انتقال داده شدند و این انفجار نیز ناشی از یک عملیات تروریستی بود که توسط یک عامل انتحاری انجام شد.

وزارت کشور عربستان با صدور بیانیه‌ای در مورد جزئیات این حادثه اعلام کرد که یک عامل انتحاری که کمربند انفجاری به خود بسته بود، خود را در بین نمازگزاران منفجر کرد.

شهرک القدیح در بخش شمال غربی شهر القطیف واقع شده و حدود 2 کیلومتر از آن فاصله دارد، این شهرک در وسط نخلستان قرار دارد و از سمت غرب با تپه های بلند شن احاطه شده و از شرق نیز به ساحل خلیج فارس مشرف است.

 

 

 

 

 

 

 

لینک کوتاه:
نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده