ساعت: ۱۰:۱۶ منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۳/۱۲/۱ شناسه خبر: 24199

همزمان با آنکه رئیس‌جمهور آمریکا می‌گوید کشورش در حال جنگ با اسلام نیست، یک فرد نژادپرست دیگر آمریکایی با چاقو به ۲ مسلمان دیگر حمله‌ور شد و آنان را به قصد کُشت مجروح کرد.

به گزارش“سیرجان خبر” به نقل از فارس،چهار روز پس از حادثه «چپل هیل» که در آن سه دانشجوی مسلمان در نزدیکی دانشگاه «کارولینای شمالی» به جرم مسلمانی کشته شدند یک مرد آمریکایی دیگر، اهل دترویت از ایالات میشیگان در نزدیکی مرز کانادا، بعد از محرز شدن مسلمان بودن دو مرد دیگر با نیت قتل، با ضربات چاقو به آنان حمله‌ور شد.

این دومین حادثه مسلمان‌کشی طی 10 روز گذشته در آمریکایی است که «باراک اوباما» رئیس جمهوری آن می‌گوید، کشورش درحال جنگ با اسلام نیست.

این خبر نیز مانند اخبار حادثه «چپل هیل» با بی‌توجهی رسانه‌های آمریکایی روبه‌رو شده است و پایگاه خبری دترویت‌پرس چهار روز پس از وقوع حادثه، خبر آن را منتشر کرد و نوشت، یک مرد 52 ساله و یک مرد 51 ساله دیگر اهل دترویت در ایستگاه اتوبوس با ضربات چاقوی یک فرد نژادپرست بشدت زخمی شدند.

روز گذشته (چهارشنبه) دیترویت پرس با انتشار این خبر نوشت، یک نژادپرست با حمله به دو مرد مسلمان که در ایستگاه اتوبوس ایستاده بودند با چاقو به آنها حمله کرد.

بر اساس این گزارش، ضارب 39 ساله یکی از آنها را با پنج ضربه چاقو، یک ضربه به صورت، یک ضربه به گردن و سه ضربه دیگر به پشت، به شدت زخمی کرد و فرد مسلمان دیگری که سعی داشت از فرد اول دفاع کند، از ناحیه دست زخمی شد و هر دو نفر به بیمارستان منتقل شدند.

«ترنس لاوارون» فرد ضارب است که دقایقی بعداز حمله‌ور شدن به این افراد مسلمان، توسط پلیس در خیابان‌های اطراف دستگیر و چهارشنبه دادگاهی در دترویت به جرم اقدام به ضرب و جرح با نیت قتل و هم چنین به جرم حمل سلاح‌های خطرناک، مجرم شناخته شد.

قربانیان گفتند که فرد مظنون پیش از اقدام به وارد کردن ضربات چاقو از آنان درباره مسلمان بودن آنان سوال کرده بود و بعداز آن‌که دانست این افراد مسلمان هستند به طور وحشیانه به آنان حمله‌ور شد که به دلیل شدت جراحات هر دو به بیمارستان منتقل شدند.

دادگاه فرد ضارب را به پرداخت یک میلیون دلار محکوم کرد و در حال حاضر اف بی آی در حال بررسی این ماجراست؛ اگر محرز شود نیت فرد ضارب ارعاب نژادی بوده است، نوع اتهام وی از دسته جرایم فدرال خواهد بود.

این حادثه فقط به فاصله چهار روز از کشته شدن سه دانشجوی کارولینای شمالی اتفاق افتاد که سکوت رسانه‌ها و مقامات رسمی آمریکا ، انتقاد شدید جامعه مسلمانان آمریکا و رسانه‌های جهان اسلام را برانگیخت.

سه دانشجوی آمریکایی 23 ساله، 21 ساله و 19 ساله (یک زن و شوهر و یک خواهر) سه‌شنبه (21 بهمن) در نزدیکی دانشگاه «کارولینای شمالی» در «چپل هیل» مورد اصابت گلوله قرار گرفتند و کشته شدند. مهاجم، فردی بود 46 ساله به نام «کریگ استفن هیکس» که مدام علیه اسلام و مسلمانان، مطالبی در فیس‌بوک خود نوشته است.

لینک کوتاه:
نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده