ساعت: ۰۹:۲۴ منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۳/۰۵/۱۱ شناسه خبر: 18402

مدیر اداره اوقاف و امور خیریه سیرجان گفت: تاکنون بیش از ۴۰ میلیارد ریال از نذورات مردمی در این مکان مقدس هزینه شده است.

به گزارش“سیرجان خبر” سید صادق طباطبایی اظهارکرد:  کار ساخت و طرح توسعه رواق‌ها و حرم مطهر امامزاده احمد سیرجان از سال 1365 آغاز شده و در حال حاضر سالن یک‌هزار متر مربعی، درب‌های طلا و آئینه کاری برخی از رواق‌ها به اتمام رسیده است.

وی با بیان اینکه ایوان 2 هزار مترمربعی این امامزاده در حال ساخت است، افزود: خوشبختانه عملیات اجرایی این ایوان حدود 30 درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.

مدیر اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان سیرجان، بیان کرد: تاکنون بیش از 40 میلیارد ریال از نذورات مردمی در این مکان مقدس برای توسعه و زیرساخت‌های لازم هزینه شده است.

وی تصریح کرد: در حال حاضر حدود 800 مترمربع آئینه کاری، یک‌هزار مترمربع سالن، 300 مترمربع درب‌های ورودی و گلدسته‌ها آماده شده است.

طباطبایی با بیان اینکه 60 میلیون ریال برای درب‌های مطلا هزینه شده است، گفت: هم‌اینک انجام کارهای عمرانی وسیع دیگری در حرم مطهر امامزاده احمد سیرجان در دستور کار قرار دارد.

وی با اشاره به اینکه امامزاده احمد سیرجان از اولاد زادگان امام موسی بن جعفر است که عاشقان و زائران بسیاری از راه‌های دور و نزدیک به زیارتش می‌آیند، افزود: مقبره احمد بن ابراهیم بن محمد بن موسی بن جعفر مشهور به امامزاده احمد در محله باغ بمید سیرجان قرار دارد که همه ساله برنامه‌های مذهبی مختلفی در این محل برگزار می‌شود.

مدیر اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان سیرجان، خاطرنشان کرد:  سرو یک هزار ساله امام زاده احمد سیرجان که به ثبت در فهرست آثار ملی کشور رسیده است، در محل درب ورودی اصلی این مکان مقدس خودنمایی می‌کند.

لینک کوتاه:
نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده