ساعت: ۰۷:۲۹ منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۳/۰۵/۱۳ شناسه خبر: 18447

مدیرعامل شرکت آبفای سیرجان با اشاره به وجود انشعابات غیرمجاز در حاشیه این شهر گفت: فرسودگی ۶۰ درصدی شبکه آب سیرجان سبب شده تا هدر رفت آب در این منطقه افزایش یابد.

به گزارش“سیرجان خبر” سید محسن شهیدی در جلسه کمیته آب سیرجان در محل فرمانداری این شهرستان، اظهارکرد: یکی از مشکلات اساسی آب سیرجان وجود انشعابات غیرمجاز در حاشیه شهر به ویژه روستاهایی است که از آبفار به آبفا تحویل داده شده‌اند.

مدیرعامل شرکت آبفای سیرجان افزود: شرکت آب و فاضلاب سیرجان به تنهایی قادر به جمع آوری انشعابات غیرمجاز نیست و همکاری دهیاری، بخشداری و شوراهای این روستاها را می‌طلبد.

شهیدی بیان کرد: در حال حاضر 60 درصد شبکه آب سیرجان فرسودگی دارد و به سبب این فرسودگی پرت آب زیاد است که به منظور جلوگیری از هدر رفت آب باید اعتباری تخصیص داده شود تا شبکه تعمیر و از هدر رفت آب جلوگیری شود.

فرماندار سیرجان نیز در این جلسه اظهار کرد: باید از استفاده بی‌رویه آب در تمام سطوح کشاورزی، دامداری و شهری با همکاری مردم، مسئولان و کشاورزان جلوگیری شود.

منصور مکی‌آبادی خواهان تشکیل پلیس آب شهری و روستایی در این شهرستان شد و افزود: به منظور جلوگیری از انشعاب غیرمجاز آب باید پلیس آب تشکیل شود.

فرماندار سیرجان  استفاده از کنتورهای هوشمند آب را الزامی دانست و با هشدار در مورد افت سطح آب‌های زیر زمینی و کاهش کشت کشاورزی در شهرستان سیرجان، خاطرنشان کرد: استفاده از آبیاری مدرن، جلوگیری از حفر چاه‌های غیرمجاز ویلاهای روستایی و برخورد با تخلفات چاه‌های صنعتی در کاهش مصرف آب مثمرثمر است.

لینک کوتاه:
ارسال نظر

نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده