ساعت: ۰۹:۳۱ منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۷/۰۹/۶ شناسه خبر: 51195

رئیس شبکه دامپزشکی سیرجان از پلمپ 9 واحد متخلف عرضه فرآورده های خام دامی و معدوم شدن بیش از 350 کیلوگرم فرآورده فاسد در این شهرستان خبر داد.

به گزارش “سیرجان خبر” علیرضا زینلی پور افزود: این تعداد واحد پلمپ شده طی در یکماهه گذشته و با 600مورد بازدید از واحدهای تهیه، تولید و عرضه فرآورده های توسط بازرسان نظارت بر بهداشت شناسایی شده است .

وی با اشاره به اینکه پرونده آنها جهت رسیدگی به مرجع قضایی ارسال شده است اظهار داشت : بمنظور رفع معضلات بهداشتی به هفت واحد عرضه فرآورده های خام دامی نیز اخطاریه داده شد .

زینلی پور به شهروندان سیرجانی توصیه کرد: فرآورده های خام دامی (نظیر ماهی ، میگو ،تخم مرغ و گوشت )که به شکل غیربهداشتی و غیرمجاز در کنار معابر و جاده ها به فروش می رسد به هیچ وجه مورد تایید دامپزشکی نیست و سلامت مصرف کنندگان را به شدت تهدید می کند.

وی ادامه داد: مردم گوشت قرمز ، مرغ و تخم مرغ و سایر فرآورده های خام دامی مورد نیاز خود را حتما از مراکز معتبر و مجاز که تحت نظارت بهداشتی و شرعی دامپزشکی می باشند، تهیه کنند.

رئیس شبکه دامپزشکی سیرجان گفت : از شهروندان سیرجانی تقاضا داریم که برای حفظ سلامت خود و خانواده از خرید ماهی و میگو که در مجاورت یخ نگهداری نمی شود و یا توسط افراد دوره گرد عرضه می شود، خودداری کنند و موارد مشکوک را به شماره تلفن های 4225036 اطلاع دهند.

لینک کوتاه:
ارسال نظر

نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده