ساعت: ۰۹:۴۰ منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۲/۰۷/۲۷ شناسه خبر: 11031

وزیر کشور لبنان، روز جمعه، اعلام کرد ۹ لبنانی که سال گذشته توسط یک گروه مسلح مخالف حکومت سوریه به گروگان گرفته شده بودند، آزاد شده اند.

gerogan lobnanبه گزارش“سیرجان خبر” به نقل از تسنیم،«مروان شربل» وزیر کشور لبنان اعلام کرد 9 زائر لبنانی که سال گذشته در منطقه «اعزاز» سوریه توسط یک گروه مسلح مخالف دولت سوریه ربوده شده بودند، آزاد شدند و اکنون در ترکیه هستند.

شربل خاطرنشان کرد، مسئله لبنانی ها خاتمه یافته است و گروگان ها ظرف چند ساعت آینده به کشورشان بازخواهند گشت.

از سوی دیگر، سرلشکر «عباس ابراهیم» رئیس اداره امنیت لبنان تأکید کرد که 9 زائر ربوده شده لبنانی اکنون در جای امنی هستند و تا چند ساعت آینده از ترکیه به لبنان منتقل خواهند شد.

وزارت خارجه قطر نیز اعلام کرد، میانجیگری دوحه موجب آزادی 9 شهروند ربوده شده لبنانی در سوریه شده است.

براساس این گزارش، این نه لبنانی سال گذشته هنگام بازگشت از یک سفر زیارتی از ایران، در مسیر ترکیه به سوریه، توسط یک گروه مسلح ربوده شده بودند. ربایندگان ادعا می کردند این لبنانی ها از نیروهای حزب الله هستند که در حمایت از نظام «بشار اسد» رئیس جمهوری سوریه می جنگند.

«عمار الدادیخی» فرمانده گردان «طوفان شمال» در ماه سپتامبر که مسئولیت این عملیات را بر عهده گرفت، در مصاحبه با خبرگزاری «آسوشیتدپرس» اعلام کرد، از این گروگان ها به عنوان اهرمی برای فشار بر گروه حزب الله لبنان برای متوقف کردن حمایت هایش از حکومت بشار اسد استفاده خواهد . گردان طوفان شمال یکی از گروه های وابسته به ارتش آزاد سوریه است.

لینک کوتاه:
نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده