ساعت: ۱۳:۵۸ منتشر شده در مورخ: ۱۴۰۰/۰۳/۱۰ شناسه خبر: 62048

با غرق شدن چندین نفر در سال های گذشته در استخرهای ذخیره آب کشاورزی در توابع شهرستان سیرجان از جمله ایزدآباد و زیدآباد لازم است قبل از اتفاق مجدد این حوادث ناگوار، زنگ هشدار این گونه حوادث و بی احتیاطی ها برای سال جاری به صدا درآمده است.

به گزارش”سیرجان خبر” نبی الله حیدرپور رییس مرکز اورژانس پیش بیمارستانی و مدیریت حوادث دانشکده علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی سیرجان با ایراد این سخنان افزود: با توجه به وجود استخرهای متعدد ذخیره آب در سطح شهرستان، ایمن سازی در هنگام ساخت و ساز و همچنین استفاده صحیح از این منابع بسیار ضروری است و مالکان اراضی و کشاورزان محترم نیز هم باید نسبت به این مسئله دقت مضاعفی داشته باشند.

حیدرپور با تأکید بر عدم استفاده شهروندان عزیز از این استخرها جهت شنا و تفریح گفت: به دلیل تفاوت کاربری استخرهای ذخیره آب کشاورزی و سدهای آب، اکیداً از استفاده تفریحی از این منابع خودداری کنید.

وی هشدار داد: دارندگان استخرهای آب کشاورزی، مؤظف به نصب تابلوی «خطر غرق شدن» و «شنا کردن ممنوع» در اطراف استخر می‌باشند و رعایت نکات ایمنی هنگام بهره‌برداری از استخرهای آب کشاورزی الزامی است. همچنین تمامی این استخرها می‌بایست به فنس کشی مناسب و نردبان نجات استاندارد به تعداد کافی مجهز باشند.

رییس اورژانس پیش بیمارستانی سیرجان در پایان سخنانش گفت: همشهریان محترم بدانند که خطر سقوط و غرق‌ شدن در استخرهای با پوشش پلیمری در مقایسه با دیگر استخرها بسیار بیشتر است. لذا از نزدیک شدن به محدوده استخرها مخصوصاً با پوشش پلیمری جداً خودداری کنند تا خدایی ناکرده با حادثه مواجه نشوند.

لینک کوتاه:
نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده