ساعت: ۰۸:۴۶ منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۸/۰۴/۱۹ شناسه خبر: 54085

فرمانده پلیس راه شهرستان سیرجان گفت:غریب 279 نقطه حادثه خیز در محورهای برون شهری شناسایی شده است که در شورای ترافیک شهرستان ارائه شده است و مسئولین مربوطه مکلف که نقاط حادثه خیز را ایمن سازی کنند.

به گزارش سرویس اجتماعی “سیرجان خبر”باتوجه به شروع فصل تابستان و آغاز حجم سنگین مسافرت های برون شهری این فصل از پتانسیل لازم جهت اوج گیری حوادث ترافیکی برخورددار است.
فرمانده پلیس راه شهرستان سیرجان در گفت وگو با خبرنگار ما در خصوص آغاز مسافرت های تابستانی اظهار داشت:طرح تابستانی پلیس راه شهرستان سیرجان از 1398/3/31 آغاز می شود و تا 1398/6/31 ادامه دارد و ضرورت دارد پلیس راه با بکارگیری تمامی امکانات ، تجهیزات و نیروی انسانی، نظارت لازم را بر تردد وسایل نقلیه در محور های مواصلاتی برون شهری داشته باشد تا ضمن رضایتمندی مردم و انضباط در عبور و مرور موجبات آرامش خاطر شهروندان را فراهم نماید.

وی در ادامه افزود:ما به رانندگان عزیز توصیه می نماییم در صورت داشتن سفرهای برون شهری پیش از اقدام به رانندگی ذهن خود را برای رانندگی آماده کنند در صورت خستگی از ادامه سفر خودداری کنند و به ازای هر دو ساعت رانندگی حداقل 15دقیقه استراحت نمایند و از اقداماتی که موجب سلب توجه شما به جلو می شود مانند خوردن و آشامیدن و صحبت کردن با تلفن همراه در حین رانندگی و مجادله با سرنشینان را خیلی جدی بگیرید و با سرعت مطمئنه حرکت نمایند و سبقت غیر مجاز نگیرند و از عجله و شتاب بی مورد به شدت پرهیز نمایید .

پیام محمدی اذعان داشت:در سال گذشته در محورهای برون شهری نسبت به سال قبل یعنی سال 1396 در آمار فوتی ها 32 درصد (21نفر) کاهش داشته ایم و در سه ماه اول سال 1398در آمار فوتی ها 13درصد (2نفر) کاهش داشته ایم.
فرمانده پلیس راه شهرستان سیرجان در خصوص علل سوانح رانندگی برون شهری گفت:بالغ بر 60 درصد از علل وقوع تصادفات مربوط به عدم توجه به جلو و علل 23درصدوقوع تصادفات عدم توانایی در کنترل وسیله نقلیه و 7 درصد وقوع سوانح رانندگی عدم رعایت حق تقدم بوده است.

محمدی در خصوص نوع تصادفات گفت: بالغ 63 درصد نوع تصادفات از نوع واژگونی بوده است و 35 درصد حوادث از ساعت 8 شب تا 12شب اتفاق افتاده است.
فرمانده پلیس راه شهرستان سیرجان افزود:قریب 279 نقطه حادثه خیز در محورهای برون شهری شناسایی شده است که در شورای ترافیک شهرستان ارائه شده است و مسئولین مربوطه مکلف که نقاط حادثه خیز را ایمن سازی کنند.
سرهنگ محمدی در پایان اظهار داشت:کمبود علائم راهنمایی و رانندگی برون شهری بررسی شده که حدود 293 تابلو کمبود داریم.

مصاحبه:مسلم سعید

لینک کوتاه:
ارسال نظر

نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده