ساعت: ۰۸:۱۴ منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۳/۰۳/۲۰ شناسه خبر: 17232

یک مرکز تحقیقاتی صهیونیستی در گزارشی اعلام کرد: حزب الله با همکاری ایران و سوریه در طی ماههای اخیر بر توان موشکی خود افزوده تا جایی که این میزان توانمندی با گذشته اصلا قابل مقایسه نیست.

 

به گزارش “سیرجان خبر” به نقل از مهر، روزنامه صهیونیستی معاریو به تازگی گزارشی از یک مرکز تحقیقاتی درباره مواجهه احتمالی حزب الله لبنان و رژیم صهیونیستی منتشر کرده است.

در گزارش مرکز تحقیقاتی صهیونیستی “ایگن” آمده است: حزب الله با همکاری ایران و سوریه در طی ماههای اخیر بر توان موشکی خود افزوده تا جایی که این میزان توانمندی با گذشته اصلا قابل مقایسه نیست.

در ادامه این گزارش می خوانیم: توانمندی موشکی حزب الله تا حدی است که می تواند هر نقطه ای از اسرائیل را هدف قرار دهد اما اسرائیل نیز در مواجهه با این توانمندی موشکی طرح عملیاتی کاملی را آماده کرده است.

بر این اساس، ارتش اسرائیل جنگ آینده را با در اختیار داشتن داده اطلاعاتی و جاسوسی متعدد از حزب الله و با استفاده از عملیات جنگنده ها آغاز خواهد کرد. این طرح همچنین شامل نفوذ به اراضی جنوب لبنان و استفاده از تسلیحات سنگین و پیشرفته می شود.

ارتش اسرائیل در نظر دارد با اجرایی کردن این طرح در صورت آغاز جنگ، به طور کامل توانمندی حزب الله لبنان را منهدم کرده و تا سالهای طولانی نگرانی از حملات مقاومت لبنان را از بین ببرد.

حزب الله نیز در ماهای اخیر بیش از ۸۰ هزار موشک را به سوی اسرائیل نشانه رفته و می تواند با استفاده از موشکهای جدید خود تاسیسات زیربنایی اسرائیل از جمله بندرگاهها، فردوگاه بن گوریون، ایستگاههای تولید انرژی و مراکز حساس ارتش اسرائیل را منهدم کند.

لینک کوتاه:
نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده